Yazı Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 00:42 Bu yazı 1282 kez okundu
 
ÖZELEŞTİRİ YOKSUNU SİYASETCİLER…
Hasan H.TOKUŞ
hasanhuseyintokusæ@gmail.com
 
 

Yaklaşık 5/6 yıldır yoğun secim temposu yaşayan bir milletiz. Kendi nefsimde dahil kimsenin özeleştiri (Nefs muhasebesi) yaptığına pek şahit olmadım.

Hele hele Tayyip Erdoğan dışındaki parti liderlerinin hiç birinde bu faziletli tavrı göremedim. Hepsi kendilerini insanüstü liderlik evrenine hapsetmiş durumdalar. Kendilerini hiç sorgulamıyorlar. Yenilmişte yenilmiş olsalar da kendilerine anlamlı mağlubiyetler üreterek “ BİZ NEREDE HATA YAPTIK “diye sormuyorlar.

Sayın Erdoğan Belediye Başkanlığını da katarsanız yaklaşık 20 yıldır iktidarda belki 40 yıldır da Türkiye siyasetinin içerisinde. Muhaliflerinin bile muhalefet malzemesi yaptığı , “ Fetö en çok bizim iktidarımız döneminde kadrolaştı… Fetö konusunda kandırıldık özür dilerim..” dediğine, betonlaşmayla İstanbul’un siluetinin bozulduğunu, Eğitim ve Kültürde istenilen atılımları yapamadıklarını,  en son Başkanlık zaferinin ardında yaptığı balkon konuşmasında,” Halkımızın bize verdiği mesajı aldık..” dediğine şahit olduk…

Peki, arkadaşlar iktidar partisinin karşısındaki muhalefetten kimisi yenilmişte, yenilmiş, yetmemiş son seçimde 25 olan oylarını 22 düşürme pahasına PKK’nın siyasi uzantısını Meclise taşıdığı halde “ biz şurada hata yaptık “ dediğini duydunuz mu?

Bir başkası, 40 yıllık milli ve yerli bir partiyi sırf Erdoğan’a olan kin ve hasetliği sebebiyle misyonlarına düşman ne kadar gayri milli siyasi parti varsa, FETÖ ve PKK uzantılı oluşumlar varsa onlara peşkeş çekmiş, üyelerinin “ ölsek din ve mukaddesat düşmanı CHP’ye oy vermeyiz” demelerine rağmen onları 3 milletvekili çıkarma hevesiyle CHP’ye oy verdirme vebaline girmiş ARTI partini itibarını, onurunu, geleceğini ve oylarını yerle yeksan etmiş, sözüm ona BİLGE başkanın hiç özeleştiri yaptığına şahit oldunuz mu? 

Kürsülerden “ hevüüü “ diyen proje parti olduğu açıkça bilinen siyasetçinin, samimi milliyetçi ve mukaddesatçı seçmenin PKK’nın siyasi kanadının bile altına düşürecek hatalar yapmasına karşın var mı özeleştirisi…

Yok değil mi?

Şu bir gerçek ki insan olarak ta, siyaseten de öz eleştiri yapma cesaretini gösteremiyoruz. Dolayısıyla bu cesareti gösteremeyenler yeniliğe, yenilenmeye de kapılarını kapatmış oluyorlar.

Halbuki özeleştir, kendini güncellemek, hayatını güncellemektir; kendini ve hayatını güncellemeyenler boşuna başarı beklemesin…

 
Etiketler: ÖZELEŞTİRİ, YOKSUNU, SİYASETCİLER…,
Yorumlar
Haber Yazılımı