Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 23:32 Bu haber 2219 kez okundu
 
Yakutiye’nin Gölgesinde İsmail Bingöl konuşuldu
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün düzenlediği ve Türkiye Yazarlar Birliğinin on beş günde bir katkı sunduğu “Yakutiye’nin Gölgesinde Yazarlar ve Şairler Buluşması” nın ilki, geçen Cuma günü yapıldı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Yakutiye’nin Gölgesinde İsmail Bingöl konuşuldu

Yakutiye’nin Gölgesinde İsmail Bingöl konuşuldu

ERZURUM (emh)-İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün düzenlediği ve Türkiye Yazarlar Birliğinin on beş günde bir katkı sunduğu “Yakutiye’nin Gölgesinde Yazarlar ve Şairler Buluşması” nın ilki, geçen Cuma günü yapıldı.

Saat 18.00’de şehrin önemli tarihi mekânlarından biri olan Yakutiye Medresesi’nde seçkin bir topluluk önünde gerçekleşen bu haftaki etkinliğin konuğu şair ve yazar İsmail Bingöl’dü. TYB Erzurum Şube Başkanı Hanefi İspirli’nin içeriğe dair bilgi sunduğu açılış konuşmasıyla başladı.

Sunuculuğunu Ömer Ergedik’in yaptığı gecede daha sonra Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ömer Özden; İsmail Bingöl’ün hayatını, sanatını ve eserlerini anlatan bir konuşma yaptı. Erzurum dışından da konukların katıldığı gecede, Yıldıray Yıldız ve Hanefi İspirli de Bingöl’ün şiirlerini seslendirdiler.

“Yakutiye’nin Gölgesinde Yazarlar ve Şairler Buluşması”, İsmail Bingöl’ün şiirlerini seslendirmesiyle son buldu.

Halka açık olarak yapılan ve amacının; kültürümüzü, sanatımızı, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak ve unutturmamak, ayrıca bu konularda eser veren şahsiyetlerle dinleyicileri bir araya getirmek şeklinde özetlendiği bu kültürel faaliyet, her hafta Cuma günü aynı yerde ve aynı saate yapılacaktır.

 

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Yakutiye’nin, Gölgesinde, İsmail, Bingöl, konuşuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı