Haber Detayı
16 Ocak 2018 - Salı 21:31 Bu haber 1294 kez okundu
 
Şehit ve gazi isimleri Aziziye’de yaşatılacak
Aziziye Belediye Meclisi aldığı kararla şehit ve gazi isimlerini ilçedeki cadde ile sokaklara vererek yaşatacak.
İLÇELER Haberi
Şehit ve gazi isimleri Aziziye’de yaşatılacak

Şehit ve gazi isimleri Aziziye’de yaşatılacak

 

ERZURUM (emha) - Aziziye Belediye Meclisi aldığı kararla şehit ve gazi isimlerini ilçedeki cadde ile sokaklara vererek yaşatacak.
Sosyal ve kültürel belediyecilik çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Aziziye Belediyesi, Ocak ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda örnek bir karara imza attı.
Toplantıda; 1996 yılında Şırnak İli Çağlayan mevkiinde terörle mücadele sırasında şehit olan Uzman Çavuş Şener Aldemir ve Kıbrıs savaş gazileri ile İlçe merkezinde ikamet eden terörle mücadele kapsamındaki gazilerin isimlerinin uygun cadde ve sokaklara verilmesi kararı alındı.
Alınan örnek kararla ilgili bir açıklama yapan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan,” Bu cennet vatanımızın her türlü düşmana karşı müdafaasında gözünü kırpmadan bulunmuş şehit ve gazilerimizin isimlerini ilçemizde uygun olan cadde ve sokaklara vererek ölümsüzleştirmeyi hedefliyoruz. Şehit ve gazilerimiz her an kalbimizdeler. Onların isimlerinin unutulmaması ve sürekli hatırlanması için bu tür çalışmaları her fırsatta tekrarlayacağız.” şeklinde konuştu.
Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmanın her Türk vatandaşının asli görevi olduğunun altını çizen Başkan Orhan,” Şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim gurur kaynağımızdır. Şanlı tarihimiz onların kanlarıyla ve canlarıyla yazılan kahramanlık destanlarıyla doludur. Bizler de onlara olan borcumuzu; çok okuyarak, çok çalışarak, çok üreterek ve evlatlarımızı iyi yetiştirerek ödeyeceğiz. Bu duygularla vatan savunmasında bulunmuş tüm şehitlerimizi ve vefat etmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimiz ile kahramanlarımızın kıymetli ailelerine şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Şehit, ve, gazi, isimleri, Aziziye’de, yaşatılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı