Haber Detayı
06 Mart 2018 - Salı 19:41 Bu haber 1271 kez okundu
 
Rektör Çomaklı, İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneğinin konuğuydu
Hafta sonlarını STK, sendika ve dernekleri ziyaret ederek değerlendiren Rektör Çomaklı, İnsan ve Medeniyet Hareketi Erzurum Derneğine misafir oldu.
EĞİTİM Haberi
Rektör Çomaklı, İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneğinin konuğuydu

Rektör Çomaklı, İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneğinin konuğu oldu

 

ERZURUM (emha) - Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, İnsan ve Medeniyet Hareketi (İMH) Erzurum Derneğini ziyaret ederek, yöneticilerle bir araya geldi.
Hafta sonlarını STK, sendika ve dernekleri ziyaret ederek değerlendiren Rektör Çomaklı, İnsan ve Medeniyet Hareketi Erzurum Derneğine misafir oldu.
Dernek Başkan Fahri Güzel, Atatürk Üniversitesinin faaliyetlerini yakından takip ettiklerini belirterek, eğitim ve kültürel anlamda gösterdiği özverili çalışmalardan dolayı Rektör Çomaklı’ya teşekkür etti. Başkan Fahri Güzel, İMH’nin ve STK’ların gerçekleştirdiği her programa Atatürk Üniversitesinin gönülden destek verdiğini sözlerine ekledi.
Ziyarette Atatürk Üniversitesi hakkında genel bir bilgi veren ve hedeflerini anlatan Rektör Çomaklı, Üniversite-STK işbirliklerinin kendileri için büyük önem arz ettiğini ifade ederek, bilginin öncelikle değere ve yararlı hizmete dönüşmesi gerektiğini söyledi.
Rektör Çomaklı: “Yeni Nesil Üniversite anlayışının oturması için çıktığımız bu yolda STK, vakıflar, iş dünyası, dernekler vb. kuruluşlarla gerçekleştirilen işbirlikleri sayesinde başarı sağlayabiliriz. Örgün eğitimdeki 80 bin öğrencimize temas etmek, onlara ulaşmak ve Erzurum’un kadim kültürünü tanıtmak hepimizin öncelikli görevi olmalı.
Misafir öğrencilerimizin ülkemizi ve şehrimizi tanımaları noktasında ve insanımızın sahiplenme kültürünün yansıtılması açısından İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneği (İMH) Erzurum Şubesine belli bir sayıda uluslararası öğrencimizi emanet ettik. Kültür elçimiz olan yabancı öğrencilerimizle, kendi evlatları gibi ilgileneceklerine emin olduğum dernek yöneticilerine şimdiden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Rektör, Çomaklı,, İnsan, ve, Medeniyet, Hareketi, Derneğinin, konuğuydu,
Yorumlar
Haber Yazılımı