Haber Detayı
28 Aralık 2017 - Perşembe 00:43 Bu haber 1590 kez okundu
 
Kızılay'dan alınan giyecekler Olur'daki öğrencilere ulaştırıldı
Olurlular Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, Olur'da 250 öğrenciye giyecek malzemesi götürdü
İLÇELER Haberi
Kızılay'dan alınan giyecekler Olur'daki öğrencilere ulaştırıldı

Olurlular Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, Olur'da 250 öğrenciye giyecek malzemesi götürdü.

ERZURUM (emha)-Dernek Başkanı Fikret Akçay ile üye Kamil Kaya ve derneğin Kadın Kolları Başkanı Prof. Dr. Serhan Alkan İspirli, Kızılay'dan temin ettikleri kışlık giyeceklerine derneğin de katkıları eklenerek malzemeler Olur'a götürüldü.

Olur Kaymakamı Doğan Kemelek ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Güney'i makamlarında ziyaret eden dernek üyeleri daha sonra Olur Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne giderek yardım malzemelerini okul müdürü Hurram Akıncı'ya teslim ettiler. Dernek Başkanı Fikret Akçay, orta dereceli okul öğrencilerine yönelik pantolon, gömlek, kaban ve ayakkabılardan oluşan giyim eşyalarının okul idaresinin uygun gördüğü 250 öğrenciye dağıtılacağını bildirdi. Akçay, derneğin sosyal yardımlaşma ve kültürel faaliyetlerinin bir amme hizmeti olarak devam edeceğini kaydetti.

-ERZURUM KIZILAY ŞUBE BAŞKANLIĞI'NIN YARDIMLARI-

Bu arada, Kızılay Erzurum Şube Başkanı Hüseyin Bozhalil, Türkiye'nin onuru Kızılay'a sağlanan yardımların bu şekilde de ihtiyaç sahiplerini ulaştırıldığını belirterek, ayrıca katkılarından dolayı derneğe de müteşekkir olduklarını ifade etti. Bozhalil, Kızılay'ın her yıl bağışçılar adına kurban kestirip hatim okutturduğunu da anımsatarak, yıl içerisinde 2 biin 500 adet gıda kolisi, 12 ton 3 kg'lık kıyma et, 6 bin 500 adet konserve kıyma, 2 bin 100 adet çocuk giyimi yapıldığını kaydetti. Bozhalil, 6 şube yöneticisi ve personeli, 6 gençlik kolları ve 3 gönülllü vatandaşla sürdürdükleri yardım faaliyetlerinde, bu yıl ayrıca 15 Temmuz tarihindeki demokrasi nöbetinde vatandaşlara 28 bin adet kek, su, maden ve meyve suyu dağıtıldığını sözlerine ekledi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Kızılay'dan, alınan, giyecekler, Olur'daki, öğrencilere, ulaştırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı