Haber Detayı
14 Nisan 2020 - Salı 15:18 Bu haber 4558 kez okundu
 
Hınıs Kaymakamlığı evde kalan öğrencilere kitap ulaştırıyor
Hınıs İlçe Kaymakamı Mustafa İlhan gençleri sevindiren "Evimiz Kütüphanemiz projesini hayata geçirdi.
İLÇELER Haberi
Hınıs Kaymakamlığı evde kalan öğrencilere kitap ulaştırıyor

Hınıs İlçe Kaymakamından gençleri sevindiren proje.
 
ERZURUM (EMHA)- Hınıs İlçe Kaymakamı Mustafa İlhan gençleri sevindiren "Evimiz Kütüphanemiz projesini  hayata geçirdi. Covid 19 Küresel Salgını ile kitaplara uzak kalan gençleri kitaplarla buluşturarak kitap okuma alışkanlığının devamlılığını sağlanması amaçlanan proje 25 kişilik gönüllü ekip  ile sürdürülmektedir. "Evimiz Kütüphanemiz " projesi şu şekilde işlemektedir:
 
Arama motoruna "E kütüphane" yazan gençler koha.kutuphane.gov.tr bölümüne girip Hınıs İlçe Halk Kütüphanesini işaretleyip okumak istedikleri eseri taratarak okumak istedikleri eserin kütüphanede mevcut ise sınıf öğretmenlerine adresleriyle birlikte talepte bulunurlar. Sınıf öğretmenleri ise gönüllü ekipteki komisyona bu talebi iletirler. Komisyon ekibi ise talepleri kütüphaneden dezanfekte edilen kitapları temin ederek gençlerin evlerine giderek teslim ederler.
 
Kitabını bitiren gençler aynı işlemleri yaparak yeni kitap talebinde bulunur. İlçe Kaymakamı İlhan kitapların kütüphaneden hem çıkarken hemde kütüphaneye gelirken dezanfekte edildiğini belirtti. Küresel salgında ülke olarak zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde eğitimimizin ve öğrencilerimizin her zaman yanında olduklarını vurgulayan İlhan, gençlerimizin de bu projeden çok memnun olduğunu belirtti. Gençler kitapların adreslerine kadar gelmesinin yanında istediği kitabı okumanın mutluluğunu yaşıyorlar.
 
Bizlerde gençlerimizin mutluklarına ortak olmanın sevincini yaşıyoruz. İlhan, projenin gerçekleşmesine katkı sağlayan gönüllü ekibe  teşekkürlerini ekledi.
Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Hınıs, Kaymakamlığı, evde, kalan, öğrencilere, kitap, ulaştırıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı