Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 23:24 Bu haber 1916 kez okundu
 
ETB, nefes kredisi için çalışma başlattı
Erzurum Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Hakan Oral, görevi devraldıktan sonra üyelerin nefes kredisinden yararlanması için çalışma başlattı.
EKONOMİ Haberi
ETB, nefes kredisi için çalışma başlattı

ETB, üyelerin nefes kredisinden yararlanması için çalışma başlattı

ERZURUM (emha) - Erzurum Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Hakan Oral, görevi devraldıktan sonra üyelerin nefes kredisinden yararlanması için çalışma başlattı. Oral, 200 bin liralık düşük faizli krediden yararlanmak isteyenlerin müracaat etmesini istedi.
Hakan Oral, üyelerin nefes kredisinden yararlanması için çalışma başlattı. Başkan Oral, teminatı yetersiz olan üyelere Kredi Garanti Fonu’nun kefalet vereceğini bildirdi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin üyeleri için başlattığı yaklaşık 30 milyon liralık düşük faizli nefes kredisinden Erzurum Ticaret Borsası üyeleri de faydalanacak.
ETB’de yapılan seçim sonrası başkanlık koltuğuna oturan Hakan Oral, ilk iş olarak üyelerine nefes aldırmak için kolları sıvadı. Nefes kredisinden yararlanmak için borsa olarak gerekli katkının yatırılmasını sağlayan Başkan Oral, üyelerden ilgili bankalara müracaat etmelerini istedi. Maksimum 200 Bin TL’lik düşük faizli kredi kullanma imkanı sağladıklarını belirten Başkan Oral, “Üyelerimizin krediden yararlanabilmeleri için bankalara gerekli evraklarıyla müracaat ederek banka süreçlerinin tamamlanmasından sonra kredi kullanabilecekler. Kredi kullanımı ilk 6 ay geri ödemesiz geriye kalan kısmı 18 ay 0,99 vade farkı ile ödenecektir. Teminat yetersizliğinde kredi kullanamayacak olan firmalar içinde kredi garanti fonu kefalet vererek kredi kullanımına olanak sağlayacaktır. Bu şekilde yapılacak olan destekle esnafımız nefes alacak, daha emin adımlarla ticaretlerine devam edeceklerdir.
Üyelerimize yönetimi devraldıktan bir kaç gün içinde böyle önemli bir konuda yardımcı olmak ve onlara destek sağlamaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: ETB,, nefes, kredisi, için, çalışma, başlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı