Haber Detayı
09 Ağustos 2018 - Perşembe 00:05 Bu haber 1757 kez okundu
 
Erzurumlu eğitimci-bürokrata önemli görev
İlk ve orta öğrenimi Erzurum´da tamamlayan Muammer Yıldız daha sonra lise eğitim için Ümraniye Lisesine gitti.
EĞİTİM Haberi
Erzurumlu eğitimci-bürokrata önemli görev

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü görevine Erzurumlu eğitimci-bürokrat Muammer Yıldız getirildi.

Kemal Şamlıoğlu görevinden ayrıldı.

Şamlıoğlu şu açıklama ile görevinden ayrıldığını açıkladı: 2014 Nisan’ından bu yana yaklaşık dört buçuk yıldır görev yapmış olduğum MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünden bugün itibariyle ayrılmış bulunuyorum. Genel müdürlüğüm süresince adaletten ayrılmamaya gayret gösterdim, hamdolsun arkadaşlarımla bunu başardık. Tüm personelimin gayretli çalışmalarına şahidim. Yeni göreve başlayan Genel Müdürümüz Muammer Yıldız Beye başarılar diliyorum.

 

Dr.Muammer Yıldız Kimdir?

1967 yılında Erzurum’da doğdu.

İlk ve orta öğrenimi Erzurum´da tamamlayan Muammer Yıldız daha sonra lise eğitim için Ümraniye Lisesine gitti. Burada lise eğitimini tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Matematik Bölümünü bitiren Muammer Yıldız Matematik öğretmeni olarak görev yaptı. Daha sonra akademik kariyer yapan Muammer Yıldız, 1994 Yüzüncü Yıl Üniversitesinde Yardımcı Doçent unvanını aldı. 1996 yılında Kırıkkale Üniversitesinde öğretim üyeliği yapan Muammer Yıldız 2004 yılına kadar bu görevi sürdürdü. 2004 yılında Talim Terbiye Kurulunda üyelik ve başkan yardımcılığı yaptıktan sonra 2009 yılı Eylül ayında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandı.

İlköğretim ve ortaöğretim matematik müfredatının oluşturulmasında koordinatör olarak görev yapan Dr. Muammer YILDIZ, İlköğretim ve ortaöğretim müfredatının yenilenmesinde aktif olarak görev yapmıştır. Bundan sonraki süreçte MEB Müsteşar Yardımcısı olarak atanan Muammer Yıldız, yeni dönemde Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü görevini yürütecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erzurumlu, eğitimci-bürokrata, önemli, görev,
Yorumlar
Haber Yazılımı