Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 23:30 Bu haber 1801 kez okundu
 
Erzurum'da çeşitli suçlardan aranan 203 şüpheli yakalandı
Erzurum'da polisin yaptığı operasyonlarda çeşitli suçlardan aranan 203 şüpheli yakalandı.
ASAYİŞ Haberi
Erzurum'da çeşitli suçlardan aranan 203 şüpheli yakalandı

Çeşitli suçlardan aranan 203 şüpheli yakalandı
- Erzurum’da kısa kısa

ERZURUM (emha) - Erzurum'da polisin yaptığı operasyonlarda çeşitli suçlardan aranan 203 şüpheli yakalandı.
Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince son bir hafta içerisinde meydana gelen silahla yaralama ve adam öldürmeye teşebbüs olaylarında polisin sıkı takibi ile şüpheliler kısa süre içerisinde yakalandı.
Silahlı kavga
Erzurum’da meydana gelen silahlı kavga olayına karışan bir kişi yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, Palandöken Devlet Hastanesi arkası Kardelen taksi durağı civarından silahla yaralama olayı meydana geldi.
Yapılan çalışma neticesinde olayda kullanılan av tüfeği şüphelinin kaçış istikametinde bulunan metruk bina içerisinde elde edilirken, şüpheli S.Y ise görevliler tarafından aynı gün yakalanarak, hakkında yapılan tahkikat evrakları ile birlikte çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.
Şüpheli silah ile yakalandı
Abdurrahman Gazi Mahallesi E-80 Karayolu üzeri Pasinler Çay ocağı önünde meydana gelen Kasten Öldürmeye Teşebbüs, 6136 SKM ve Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Düşürülmesi olayı yaşandı.
Olayın aydınlatılması şüpheli şahısların yakalanması amacıyla çok yönlü olarak yapılan çalışmalar neticesinde olaya karıştıkları tespit edilen şüpheli E.K. ve olayda silah kullandığı tespit edilen A.G. isimli şahıs olay sonrası yakalanarak gözaltına alındı. Hakkında hazırlanan tahkikat evrakı ile birlikte mevcutlu olarak Adli mercilere sevk edilen şüpheli hakkında Adli Tedbir Kararı uygulandı.
Adam öldürmeye teşebbüs
Adnan Menderes Mahallesi’nde meydana gelen Kasten Öldürmeye Teşebbüs olayında 6136 SKM. Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Düşürülmesi, Tehdit, Hakaret olayı meydana geldi.
Şüpheli B.K.nin yakalanması yönünde yapılan çalışmalarda şahsın bulunduğu yer tespit edilerek şüpheli şahıs kovalama neticesinde aynı gün suç aleti tabanca ve 3 adet tabancaya ait fişek ile birlikte yakalandı.
Şüpheli şahıstan elde edilen tabanca incelenmek üzere Erzurum Kriminal Polis Laboratuvarına gönderilirken yapılan inceleme neticesinde şüpheliden elde edilen tabancanın Hüseyin Avni Ulaş Mahallesinde meydana gelen müşteki Ü.K.'nin yaralanması olayında kullandığı tespit edildi.
Şahıs hakkında hazırlanan tahkikat evrakı ile birlikte çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.
Silahlı tehdit
Rabia Ana Mahallesi Yeşil Yakutiye Sitesi içerisinde silahlı tehdit, Mala Zarar Verme, 6136 SKM ve Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Düşürülmesi olayında ise silah kullanan R.S olayda kullanmış olduğu ruhsatsız tabancası ve 2 adet 9 mm çaplı fişeği ile birlikte görevlilerce yapılan çalışma neticesinde yakalandı. Şüpheli çıkarıldığı mahkeme tarafından Adli Kontrol şartı ile serbest kaldı.
Cinsel istismar
Yunus Emre Mahallesi Su deposu üst kısmında mezarlık yanında Yağma, Küçük Yaşta Kız çocuğuna Cinsel İstismar, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Kasten Yaralama ve tehdit olayı ilgili olarak yapılan çalışmalarda şüpheliler A. D., S. B. ve S. U. ile Suça sürüklenen çocuk N. Y. yakalanarak haklarında yapılan tahkikat neticesinde mevcutlu olarak çıkartıldıkları Mahkemece tutuklandılar.
Aranan 203 kişi yakalandı
Öte yandan İnfaz Büro Amirliği ekiplerince il genelinde hakkında yakalama emri bulunan ve aranan şahıslardan son 45 günlük süre içerisinde toplam 203 şahıs yakalanarak adli mercilere intikal ettirildiği, Ahlak Büro Amirliği’nde farklı tarih ve adreslerde meydana gelen 4 ayrı Fuhşa Aracılık, teşvik ve yer temini olayı ile Cinsel saldırı olaylarında toplam 4 şüpheli şahıs yakalandığı bu şahıslardan 2 sinin tutuklanarak cezaevine teslim edildiği 2 sinin de adli kontrol şartı ile serbest kaldığı açıklandı.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum'da, çeşitli, suçlardan, aranan, 203, şüpheli, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı