Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 22:50 Bu haber 1635 kez okundu
 
Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nden Kartal'a aday adayı
Kartal ilçesinde oldukça sevilen ve tanınan bir isim olan Ünsal Kıraç Kartal Belediye Başkan aday adaylığı için istifasını belediyeye verdi.
SİYASET Haberi
Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nden Kartal'a aday adayı

Kartal ilçesinde oldukça sevilen ve tanınan bir isim olan Ünsal Kıraç Kartal Belediye Başkan aday adaylığı için istifasını belediyeye verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın olması halinde aday olma şansının yüksek olduğu kulislerde konuşulan Ünsal Kıraç, oldukça başarılı bir geçmişe sahip.

Kıraç, uzun yıllar Kartal ve Esenyurt belediyelerinde başkan yardımcılığı yaptı. Teknik bilgisinin yanı sıra kültür, sanat, spor ve edebiyat alanında örnek çalışmalara imza atan Kıraç’ın spor kariyeri de oldukça renkli.

ÜNSAL KIRAÇ KİMDİR:

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, 1954 yılında Bayburt’ta doğdu.

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde eğitimini tamamlayan Kıraç, yaygın ve örgün eğitimin çeşitli branşlarında yönetici olarak iş hayatına başladı. Bir dönem Kültür Bakanlığı bünyesinde şube müdürü olan Kıraç, Başkan Mehmet Sekmen’in yönettiği Kartal Belediyesi’nde 14 yıl başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Esenyurt Belediyesi’nde de Başkan Yardımcılığı vazifesini icra eden Kıraç, İstanbul’da kültür, sanat, spor ve edebiyat alanında seçkin çalışmalarda yer aldı. Yayımlanmış makale, kitap ve şiirleri bulunan Kıraç, Kartalspor’da as başkanlık görevinde bulunarak, Başkan Sekmen ile birlikte Türk sporuna yeni yıldızların kazandırılmasına katkı sağladı. Halen Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor Kulübü As Başkanı olan Kıraç, Erzurumspor’un süperliğe çıkmasında önemli bir pay sahibi. Ülkedeki çeşitli sivil kitle örgütlerinde aktif görev alan Kıraç, evli ve dört çocuk babasıdır. Kıraç, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum, Büyükşehir, Belediyesi'nden, Kartal'a, aday, adayı,
Yorumlar
Haber Yazılımı