Haber Detayı
31 Aralık 2021 - Cuma 13:57 Bu haber 4198 kez okundu
 
Dünya Roman Kahramanları ve yazarları 19 Mayıs Orta Okulu'nda hayat buldu
İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavilioğlu, Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Karata, Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şube Başkanı M. Hanefi İspirli, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katildı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Dünya Roman Kahramanları ve yazarları 19 Mayıs Orta Okulu'nda hayat buldu

Aziziziye İlçesi 19 Mayıs Orta Okulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan 'Dünya Roman Kahramanları Festivaili' İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavilioğlu, Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Karata, Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şube Başkanı M. Hanefi İspirli, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katildı.

Proje Koordinatörü Türkçe Öğretmeni Hayriye Aydın konu ile ilgili şunları söyledi; "Aziziye 19 mayis ortaokulu olarak  iki aylik bir zamanda  kırka yakın görevli öğrencimizle dünya roman kahramanlari festivaline hazırlandık." dedi.
"Birçok farklı romandan kahramanlari okulumuza konuk etmekle de kalmayıp edebiyatımızın önemli yazar ve şairlerini de yad ettik  kimi öğrencimiz sezai karakoc oldu kimisi tarik bugra kimisi  peyami safa. Böylelikle öğrencilerin sundukları yazarlar üzerine konuşup onlarla yazarlar hakkinda sohbet etme fırsatı bulduk.
Roman kahramanlari olan öğrenciler okuduklari romanlarla ozdeslestiler bütünleştiler ve okul koridorlarinda oluşturulan stantlarında  romanlarından kısa bir kesit sunarak bizleri de romana dahil ettiler.   
Daha sonrasında Yapılan programda gösterilen yazarlar, roman kahramanlari tiyatrallari ve muzikal gösteride yazarları ve roman kahramanlarini aynı sahnede gördük.

"Ögrenciler edebi, sosyal, kültürel  yönde de birçok kazanım sağladigi bu festival de kendilerini ilçe milli eğitim müdürü ,şube müdürlerinin yanisira  değerli yazar ve şaire ifade edebilme fırsatı buldular."

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Dünya, Roman, Kahramanları, ve, yazarları, 19, Mayıs, Orta, Okulu'nda, hayat, buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı