Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 23:03 Bu haber 1488 kez okundu
 
Doç. Dr. Abdulvahap Özsoy, makale ödülünü Çomaklı ile paylaştı
Doç. Dr. Abdulvahap Özsoy, birincilik ödülünün mutluluğunu Rektör Çomaklı ile paylaştı
EĞİTİM Haberi
Doç. Dr. Abdulvahap Özsoy, makale ödülünü Çomaklı ile paylaştı

Doç. Dr. Abdulvahap Özsoy, birincilik ödülünün mutluluğunu Rektör Çomaklı ile paylaştı

 

ERZURUM (emha) - Meridyen Derneği tarafından düzenlenen, VII. Hadis ve Siret Araştırmaları Yarışmasına katılan Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Abdulvahap Özsoy, “Sahabe Yorumunun Mutlaklaşması-Hüzeyme’nin Şahitliği Örneği” isimli çalışmasıyla makale dalında birincilik ödülünü almaya hak kazandı.
Gerçekleştirilen ödül töreninde birincilik ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Doç. Dr. Abdulvahap Özsoy, Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı ziyaret ederek mutluluğunu paylaştı.
Aldığı ödülle Atatürk Üniversitesinin adını Türkiye’ye duyurmaktan gurur duyduğunu söyleyen Özsoy, alınan ödüllerin kendilerini motive ettiğini belirterek, kendisini misafir eden Rektör Çomaklı’ya verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.
Ödüle layık görülen İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Abdulvahap Özsoy’u kutlayan Rektör Çomaklı, Atatürk Üniversitesinin fen bilimlerinde olduğu gibi sosyal bilimlerde de bir marka olduğunu söyleyerek, milli bir kültür merkezi olarak yükselen ve her geçen yıl yeni gelişmeler kaydederek güçlenen üniversitemizde gerçekleştirilen çalışmalarla sosyal hayata katkıda bulunmanın çabası içerisinde olduklarını ifade etti.
Öğretim üyelerinin ulusal ve uluslararası alanda aldıkları ödüllerle öğrencilerine örnek olduklarını belirten Çomaklı, “Akademisyenlerin yararlı olacağına inandığımız her türlü çalışmalarına sonuna kadar destek olacağız” dedi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Doç., Dr., Abdulvahap, Özsoy,, makale, ödülünü, Çomaklı, ile, paylaştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı