Haber Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 00:17 Bu haber 3116 kez okundu
 
Başkan Yiğider, Avcılar’daki evsiz hemşehrisine sahip çıktı
İstanbul Avcılar’da evsiz olan hemşerisi Köksal Kasapoğlu’na Tortum Belediye Başkanı Muammer Yiğider sahip çıktı.
YAŞAM Haberi
Başkan Yiğider, Avcılar’daki evsiz hemşehrisine sahip çıktı

Başkan Yiğider, Avcılar’daki evsiz hemşerisine sahip çıktı

İstanbul Avcılar’da evsiz olan hemşerisi Köksal Kasapoğlu’na Tortum Belediye Başkanı Muammer Yiğider sahip çıktı. Avcılar Cihangir’de kaldığı kulübede, çevreden geçen bir vatandaşın dikkati üzerine görüntülenen ve Erzurumlu olduğunu belirten Köksal Kasapoğlu, yetkililerden yardım beklediğini söylemişti.

İstanbul’da yayın yapan Erzurum Gazetelerinin haberini ve sosyal medyada paylaştıkları videoyu gören Tortum Belediye Başkanı Muammer Yiğider hemen harekete geçti. Makam şoförü ve basın danışmanını İstanbul’a göndererek Tortumlu olduğu öğrenilen Kasapoğlu’nu İstanbul’dan aldırarak Tortuma götürdü ve kendisine iş sözü verdi.

Gazeteci Tahsin Kara ve Erdal Codur’un girişimiyle harekete geçen Eyüp Erzurumlular Dernek Başkanları Cahit Özaslan ve Avcılar Erzurumlular Dernek Başkanı İhsan Yavuz Kasapoğlu’nun anlık ihtiyaçlarını giderdi.

Kendisini Tortum’a davet eden iş sözü de veren Başkan Yiğider’e ve ilgilenen dernek başkanlarına teşekkür eden Kasapoğlu, kendisini almaya gelenlerle birlikte memleketine döndü.

15 yıldır kayıp olan ve kendisinden haber alınamayan Köksal Kasapoğlu hem sıcak bir yuvaya kavuştu hemde 15 yıllık hasret sana erdi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Başkan, Yiğider,, Avcılar’daki, evsiz, hemşehrisine, sahip, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı