Haber Detayı
21 Haziran 2018 - Perşembe 02:43 Bu haber 1260 kez okundu
 
Başkan Sekmen 33 yıllık tapu sorununu çözdü
Hamd olsun sorun çözüldü. İlk tapuyu 18 Haziran tarihinde Hanım Er adlı vatandaşımıza teslim ettik.”
YAŞAM Haberi
Başkan Sekmen 33 yıllık tapu sorununu çözdü

Başkan Sekmen 33 yıllık tapu sorununu çözdü

 

ERZURUM (emha) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kentte 33 yıldır sorun teşkil eden tapu problemini çözdü.
Dağ Mahallesi Gaz Ambarlar mevkiinde yaşanan ve 30 yılı aşkın bir süredir devam eden sorunla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Sekmen, şöyle dedi:
“Dağ Mahallesi Gaz Ambarlar mevkiinde 150 daire olarak 1975 yılında İmar İskân Bakanlığı ile Erzurum Belediyesi tarafından yapımına başlanılan ve 1985 yılında satışı yapılan konutların tapularını vatandaşlarımız yaklaşık 33 yıldır alamıyordu. Konu bize geldikten sonra ekibimizle birlikte özel bir çalışma yaptık. Hamd olsun sorun çözüldü. İlk tapuyu 18 Haziran tarihinde Hanım Er adlı vatandaşımıza teslim ettik.”
Tapu problemi yaşayan diğer vatandaşların da tapularını alacağını ifade eden Başkan Sekmen, “Bizler vatandaşlarımızın hizmetkârıyız. 4 yılda ilimizde vatandaşlarımızın karşılaştığı, yaşadıkları sorunları çözüme kavuşturduk. Halkımızın yaşadığı problemleri istişareyle, kollektif akılla ve kurumlar arasında kurduğumuz iletişimle çözüyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Başkan, Sekmen, 33, yıllık, tapu, sorununu, çözdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı