Haber Detayı
12 Eylül 2018 - Çarşamba 00:07 Bu haber 8584 kez okundu
 
Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunları bir araya geldi
Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi 1979 mezunları Çaykara’nın Sultan Murat Yaylasında toplandı.
YAŞAM Haberi
Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunları bir araya geldi

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ MEZUNU DOKTORLAR TOPLANDI.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi 1979 mezunları Çaykara’nın Sultan Murat Yaylasında toplandı.

ERZURUM (emha)-Samsun, Amasya, İzmir, İstanbul, Giresun, Ordu, Trabzon, Rize, Çanakkale, Denizli, Balıkesir, Antalya gibi yurdun dört köşesinde görev yapan 30 doktor, mezuniyetlerinin 39. Yılında gene bir araya gelmenin mutluluğunu htiler.

Sultan Murat kıblegâhı, 1916 şehitliği gibi önemli yerleri ziyaret eden ve dağ yürüyüşü yapan eski arkadaşlar bir sonraki toplantının Nisan 2018’de Erzurum’da yapılmasına karar verdiler.

Son gün tüm katılımcılar söz alarak duygu ve beklentilerini dile getirdiler. Grup kurucusu Dr. Özden Kıral; toplantıların önemli olduğunu, eski arkadaşlara olan özlemin karşılık bulduğunu bu günlerin vuslat olarak adlandırılması gerektiğini söyledi.

Ev sahibi Dr. Süleyman Mollamahmutoğlu toplantının yaylada yapılmasının katılımcılar arasında yakınlığı sağlamayı amaçladığını belirtti. Dr. Ali Kurt, Önümüzdeki yıl nisan ayında Erzurum’da yapılacak 40. Yıl törenlerinde katılımcıların okudukları Tıp Fakültesi, Araştırma Hastanesi ve yurtlar ile Erzurum şehrini görerek geçmişe yönelik merak ve özlemlerinin karşılanmasının amaçlandığını dile getirdi.

Dr. İsmet Dindar, bir sonraki toplantının Batum’da yapılabileceğini söyledi. Dr. Cihat Erdem, Erzurum’da daha geniş bir katılım beklendiğini söyledi. Dr. Mehmet Yapar tıbbi hataların azaltılması gerektiğini belirtti. Dr. Emin Akyıldız birlik ve beraberliğin önemine değindi. Dr. Hidayet Akdemir bilimdeki gelişmelerin önemini dile getirdi.   

Tıbbiyeliler mezuniyetlerinin 40. Yılında Erzurum’da toplanarak Atatürk Üniversitesi rektörü ve Tıp Fakültesi Dekanını ziyaret ederek, daha önce gerçekleştirilemeyen,  Tıp (Hipokrat) Yemini edecekler ve cübbe giyip temsili bir mezuniyet töreni yapacaklar.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Atatürk, Üniversitesi, Tıp, Fakültesi, mezunları, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı