Haber Detayı
17 Kasım 2017 - Cuma 09:21 Bu haber 1507 kez okundu
 
Erzurum’da puanlı atletizm heyecanı
Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan, yarışlarda başarılı olan atletlerin grup müsabakalarına katılacaklarını söyledi
SPOR Haberi
Erzurum’da puanlı atletizm heyecanı

Erzurum’da puanlı atletizm heyecanı
- Okullar arası Puanlı Atletizm İl Birinciliği Yarışları yapıldı
- Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan, yarışlarda başarılı olan atletlerin grup müsabakalarına katılacaklarını söyledi

 

ERZURUM (emha) - Spor Genel Müdürlüğü Okul Sporları faaliyet programında yer alan, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar arası Puanlı Atletizm İl Birinciliği yarışları Atletizm Tartan Pisti'nde yapıldı.
İki gün süren Okullar arası Puanlı Atletizm İl Birinciliği Yarışları'na Erzurum şehir merkezindeki okulların yanı sıra ilçelerden 200 dolayında sporcu katıldı. Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan, Küçükler, Yıldızlar ve Liseli Gençlerin yarıştığı müsabakalarda koşular, atmalar ve atlamalar gibi branşlarda 100 metre, 200 metre, 400 metre, 800 metre, bin 500 metre, beş bin metre, 100 metre engelli, 110 metre engelli, 3 bin metre engelli, 4x100 metre bayrak yarışı, 4x400 metre bayrak yarışı, İsveç bayrağı, fırlatma topu, disk atma, çekiç atma, gülle atma, cirit atma, uzun atlama, üç adım atlama, yüksek atlama ve ciritle atlamalarda sporcuların mücadele ettiğini söyledi.
DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Tartan Pisti'nde yapılan ve nefes kesen yarışlarda sporcular dereceye girmek için yoğun bir mücadele sergiledi. Çok sayıda hakemin görev yaptığı Puanlı Atletizm İl Birinciliği müsabakalarına madalya savaşı yaşandı. Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan, Erzurum'da yapılan Puanlı Atletizm Grup Yarışları'nda dereceye giren atletlerin grup şampiyonasında mücadele edeceklerini söyledi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürlerinden Şinasi Polat, Letif Arslan ve Yakutiye İlçe Müdürü Suat Yılmaz’ın katılımı ile dereceye giren atletler ile okulları kupaları ve madalyaları takdim edildi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum’da, puanlı, atletizm, heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı