301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
16 Nisan 2022 - Cumartesi 12:47
 
TAVŞANLI HAYIRLI HİZMETLER VAKFI
Bülent Alpagut
 
 

  TAVŞANLI  HAYIRLI HİZMETLER VAKFI 
 YILLIK MALİ  KONGRESİNDE KONUŞAN   VAKIF BAŞKANI  AHMET   CANATAN 
ÇALIŞMALARDAN   MEMNUN OLDUĞUNU 
    SÖYLEDİ   

         Tavşanlı’nın  saygın, çalışmalarıyla taktir toplayan,yardımsever, iyiliksever ,içinde Allah korkusu  olan  mütevelli heyet ve yönetim kurulu üyelerine sahip Tavşanlı Hayırlı Hizmetler Vakfı’mız   yıllık mali kongresini yapmış.Yıllık Mali Kongrede   yapılan çalışmalar değerlendirilmiş. Vakfın çalışkan  başkanı Ahmet Canatan   veciz bir konuşma yapmış ve  hem mütevelli heyet hem de yönetim kurulu üyelerine teşekkür etmiş.   Ahmet Canatan  benim de  taktir ettiğim,beğendiğim,dürüst ve yardımsever bir hemşehrimizdir. o da” Yap bir iyilik at denize, balık bilmez ise Halik bilir” diyenlerdendir.  Allah Onun çabalarını görüyor. Önemli  olan  bizlerin görmesi. Ben sevgili arkadaşım,emekli İş Bankası  Müdürleri’nden,efsane müftümüz  merhum Ali  Rıza  Eren’in oğlu, İbrahim Eren kardeşime, sürekli çalıştığı ,  Ulucami  karşısındaki  Vakıf binasına(altında Vakıf Hamamı vardı)zaman zaman uğrar,çayını içer, kendisiyle sohbet ederdim .Bana çalışmalar hakkında bilgi verirdi. . Ben de onları  yerel basında  haberleştirirdim. . Ben Onun  görevi başındayken ne derece hassas,kararlı, sabırlı  bir vakıf başkanı olduğunu  iyi bilenlerdenim. Bana , Zaman zaman geceleri  uyku tutmadığında  evde de çalıştığını, bir anlamda   ilçenin röntgenini çektiğini söylerdi.  Yoksul,fakir olup  bunu htirmeyenlerden, mağdur durumda olup ta  kimseden bir talepte bulunamayanlardan , mübarek üç ayları,özellikle Ramazan ayını dört gözle  bekleyenlerden,zekat ve fitreye   muhtaç olanlardan, evlerini geçindiremeyenlerden, evlerinin kapıları çalındığında   koşa koşa  kapı açmaya  gidenlerden, çoluğunun çocuğunun sevdiklerini  satın alamayanlardan söz ederdi.  Bazen  duygu seline kapılır, birlikte  hüzünlenirdik. Dünyada  en zor şeylerden birinin de  birinden yardım talep etmek  olduğunu ondan öğrenmiştim. Ama Allah’ın yardımını her zaman gördüğünü söyler,  görevi boyunca  asla  sıkıntı çekmediğini, uzattığı elinin kesinlikle  geri çevrilmediğini de anlatmıştı. Kimseyle küs değildi. Verilen selamları alırdı. Bir elin verdiğini diğer elin görmemesi gerektiğini söylerdi.  Ben Tavşanlı’da sadece iki kişide zekat defteri gördüm. Biri, merhum arkadaşım  Niyazi Tayşi’de ve diğeri de merhum İbrahim Eren  Başkan’daydı .Zekata muhtaç kişilerin adları bu defterlerde vardı. Ama her ikisi de asla bunların kimler olduklarını söylemediler. Bu isimle der onlarla beraber  gitti.
  Tavşanlı Hayırlı Hizmetler Vakfı Başkanı Ahmet Canatan ve arkadaşları.mali kongre sonrasında  kabir ziyaretlerinde bulunmuşlar. Tavşanlı’da 19 mahallede yaşayan yaşlıların hatırını  sormuşlar. Durum tespiti yapmışlar. Sadece bunlar mı? Tavşanlı dışında yaşayan Tavşanlı sevdalılarını da aramışlar. Sevgili Ahmet Canatan beni de ta İzmir’den aradı.  Hatırımı sordu. Bir arzumun olup olmadığını  söyledi. Yunus Emre ne güzel söylemiş.”Bir kez gönül yıktın ise kıldığın namaz değil/Yetmiş iki millet te  yüzünü yumaz değil/Yol odur doğru vara göz odur Hakk’ı göre/ Er odur  yerde dura üstten bakan  göz değİl”.BANA SORARSANIZ, Tavşanlı  Hayırlı Hizmetler Vakfı mütevelli heyeti ve yönetim kurulu üyeleri sevgili Ahmet Canatan ile birlikte  mukaddes bir yolda ilerliyorlar. B akın ,benim de gönlümü  aldılar.  Halimi hatırımı sordular. Bu jesti asla unutmam. Tavşanlı’da mutlaka birçok yaşlı,çaresiz,yoksul hemşehrilerimiz de kendilerinden memnun olmuşlardır. Allah ta onların  mutluluklarını arttırsın.Benim naçizane bir ricam olacaktır. Sakın ola bu vakfın kapısından girerken  birilerine küs olmayasınız. Bu vakıf gönül yapanların,gönül  kırmayanların kapısıdır. Her bir yetkilisi erdir. Nerede durduklarını bilirler. Kesinlikle üstten bakanlar değildirler. Hz. Ali Hazretleri’nin ifade ettikleri gibi ,tevazuda yer kadar alçaktırlar.Ben de Dede  Korkut msali kendilerine dua ediyorum:” Allah yollarını aydınlık kılsın. Yapacakları her  hayırlı faaliyet aslında onların zekatları olacaktır.  

          AV   AVCI   AVCILIK  
           Av;Karada .havada  yabani hayvanları,sularda(Okyanus,deniz,göl,gölet,akarsularda  su ürünleri( çeşitli balıkları; balina,yunus,köpek balığı,orkinos,kılıç balığı) tutma veya vurma işidir. Avcı;avlanmayı kendine meslek edinen veya spor amacıyla  avlanan kimsedir Avcılık; av avlama işi ve av faaliyetidir. Avc ıbaşı ;Osmanlı Sarayları’nda “şikar halkı” denilen avcıların başına  denirdi. Ayrıca Yeniçeri Ocağı’nın “sekban” adını  taşıyan otuz üçüncü  ortasının komutanına da  Avcıbaşı denilirdi. Avcı Kolu;Piyade mangasının  tek sıra halinde  derinliğine yürüyüşe  bir savaş düzenidir. Avcı Otu ;iki çenekliler sınıfının düğün çiçeğigiller  familyasından,kokusuz,parlak  sarı ve kırmızı çiçekli, kalbe kuvvet verici  ve idrar söktürücü  özelliklere sahip,bir veya çok yıllık otsu bitki(Adonis)’nin adıdır.Avcı bölüğü;Yükü hafifletilerek hareket yeteneği arttırılmış piyade bölüğüdür.Avcı Uçağı; Düşman uçaklarıyla  havada savaşmak üzere yapılmış,hareket yeteneği  yüksek bir savaş  uçağıdır.Avcı Botu;Daha çok sahil muhafazasında  ve denizaltılara karşı kullanılan,muhripten küçük,hareket yeteneği  ve hızı yüksek  ,vurucu silahlarla  donatılmış savaş gemisidir. Avcı Kuş; Hayatını avlanmak suretiyle  devam ettiren yırtıcı kuştur. Yıllardır özellikle  topraklarının büyük bölümü çöllerle kaplı ülkelerin  avcıları (BAE,Katar,Suudi Arabistan, Libya, Tunus,Cezayir,Afrika’nın diğer ülkeleri, Uzakdoğu ülkeleri  avcıları) tarafından  beslenir. Evcilleştirilmiş olanları  sahiplerinin  avcılık yaparken en büyük yardımcılarıdır. Ülkemizde, Karadeniz Bölgesi’nde de   büyük ilgi görmektedir.Bugün, Türkiye’de çok sayıda Avcıları bünyesinde barındıran derneğimiz var.
           . Tavşanlı’da da Avcılarımızı  bünyesinde barındıran,Avcılık ve Atıcılık Spor Derneğimiz  bulunuyor.Şanlı bir geçmişe sahip bu dernek bugüne kadar nice başkanlar,yönetimler gördü. Kimisi aramızda olmayan,kimisi henüz aramızda tüfeğini  duvara asmış,yaşlı,ihtiyar.Bazıları belki yürüyemiyor bile. O dağları aşan ayakları  kendilerini taşıyamıyor. Tavşanlı Avcılık ve Atıcılık Spor Derneği’nin gelmiş geçmiş başkanları bugün hep anılardadır.  Nihat Tırpan,Dr. Sami Nizamoğlu, ünlü güveç ustamız Mustafa Dursun(ÇETE) H.ibrahim Ovacıklı, Bekir Zeytinoğlu, İhsan Tandoğan( Taktak Hoca),Ünal Şirin, Alim Güngör,Ahmet Argun,İbrahim  Bayır,Salih Kaplan( Kabakçı’nın torunlarından),Nihat Şirin,Fethi Demirat, Ahmet Güder, Sabri Korkmaz  gönüllerdedir.Bu isimleri bulmak için göbeğim çatladı. Allah razı olsun sevgili dostlarım Bekir Zeytinoğlu, Alim Güngör, İhsan Tandoğan, Hüseyin Yumurtacı, Seliköylü Mustafa  Yılmaz ,Çukurköylü İrfan Toker,Kuruçaylı Mustafa Acar, Ergun Ekiz’den Allah razı olsun. Hızır gibi yetiştiler. Yoksa ben nereden bulayım?İstedim ki  gelecek kuşaklar unutmasın.Tarihe not düşmek istedim. Halen dernek başkanı ise ,  5 dönemdir,11 yıldır  derneğin başındaki isim,    Abdullah Şahin  . Çoğumuzun, “ Tavşanlı Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü “olarak bildiğimiz dernek,12 Eylül 1980 Askeri Darbesi ardından kapatılıp yeniden hayata geçirilen  derneklerden. Keşke o zamanlar Tavşanlı Öğretmenleri de biraz daha cesur davranmış olsalardı  onlar da  alınteri paralarıyla yaptırdıkları Öğretmenevi olarak değerlendirdikleri  binayı( Avcılık ve Atıcılık Spor Derneği bitişiği)  tıpkı Avcılarımız gibi geri alabilirdi.Hazineye intikal eden bina,  bugün başka bir amaçla hizmet veriyor.  Ama Tavşanlılı Avcılar kendi inşa ettikleri binalarında mis gibi oturuyorlar. Binalarını  Darbe sonrasının  kargaşasında kurtardılar ve  kaptırmadılar. Bu mütevazi dernek binasında  Bekir Zeytinoğlu’nun, Dr. Sami Nizamoğlu’nun ve Taktak Hoca’nın emeği var. Tavşanlı  Avcıları’nın  Avcıbaşısı, piri, efsanesi,   merhum ,Tepecik Köylü( Halen beldedir)  Halil İbrahim  Güler( Çolak Efe)’dir.İlçe  tarihinin  en uçarcı(hareket halindeki av hayvanlarını vuran)avcısı dır.Kendisi aynı zamanda  Tavşanlı’nın işgal günlerinde çete faaliyetlerini yürütendir.Bugün hayatta  o işgal günlerinde Tavşanlı ve havalisinde görevli  bir Yunan askeri veya komutanı  kaldıysa  kendisini  mutlaka hatırlayacaktır.  
             Ben şahsen , yaşamım boyunca  Çolak gibi  bir avcı görmedim desem yalan olmaz. Merhum babam Avukat-Hakim Hüsamettin Alpagut işte  bu müthiş avcının arkadaşıydı.Babam da uçarcıydı. Ama O’nun  merhum  Çolak’ın yanında esamesi bile  okunmaz. Merhum Çolak,  hareket etmeyen yaban hayvanlarına asla ateş etmezdi. O’na göre  bu bir avcı için utanılacak bir yöntemdi. Merhum babam da öyle düşünürdü.Biz ailecek,avcı babamın  vurduğu  kınalı ve çil keklikler,bıldırcın ve üveyikler,çulluk, Yaban ördeği,Yaban Kazı, Tavşan ve diğerlerinin  etleriyle  büyüdük.  
            Gün geldi,  Tavşanlı’da  av bayilerinde  saçma bulamadığımız günler oldu. Kendi saçmamızı kendimiz üretmek zorunda kaldık. Merhum babam yarım kilo kadar kurşun alır eve getirirdi. Kurşunu önce eritirdik. Levha gibi yapar, inceltirdik. Sonra makasla bu kurşun levhayı küçük küçük doğrar bu parçacıkları  mermer üzerinde yuvarlar,saçmaya dönüştürürdük. Daha sonra  bu saçmaları,cam şişeler içinde sallayarak parlatırdık.   Çok zaman merhum babamla av öncesinde fişekleri evimizde beraber  doldurmuşuzdur.Bu daha da  ekonomik oluyordu.  Merhum babamın Avrupa menşeli 12’lik av tüfeğinin adı yıllarca Tavşanlı’da” Avukat” adıyla  anılmıştır.  Şimdi hala bir yerlerde midir  veya  artık yok mudur bilmiyorum. Unutamadığım tüfeklerden birisi de merhum Sabahattin Serdaroğlu’nun  altı fişek atarlı av tüfeğiydi. Mavzere benziyordu Mekanizması  vardı. Bu tüfek halen kimdedir bilmiyorum Bir fırsatını bulursam sevgili Mümtaz Serdaroğlu’na soracağım. Bu tüfeği birkaç kez Derecik Köyü’nde müdür yetkili öğretmenken ben de    duran hedeflere  karşı kullanmıştım. Merhum  babam acemi avcıları(kural tanımaz,avcı geçinen,kendine avcı süsü verenler) olarak ifade ederdi.Böyle avcıları  hiç sevmezdi. Onlara avcı gözüyle bakmazdı “ Bu avcı müsveddeleri   ya birbirini yaralar,mala mülke zarar verir veya avı kaçırır”  derdi .Bunların genelde,özellikle  telefon tellerine sıralanan  serçeleri,sığırcıkları ,güvercinleri  vuranlar olduğunu ifade ederdiBu avcı müsveddeleri ,zaman içinde  Tavşanlı’da değerli fiber telefon  kablolarına da büyük zararlar vermiştir.Çünkü  saçmalar  bu kabloları kullanılmaz kılardı. . Bu konuda en büyük şikayetçi, zamanın  eski PTT Müdürlerimizden Selahattin Baştopçu olmuştur. Sayın Baştopçu zamanında bakır tellere dadananlar çok görülmüştür. O da sürekli jandarma ile  irtibat halinde olmuştur.  Ama bugünlerde böyle bir şeylerin olduğunu sanmıyorum. .   
           Merhum avcı babama göre;  Avcıların en  acizi, avcılıkla  alakası olmayanı,avcılık yasalarını bilmeyen,saygısız,sorumsuz FAR AVCILARI’ydı.  Bunlar ;Özellikle karla kaplı alanlarda   geceleyin tavşan avına çıkar ,ellerindeki elektrik fenerleriyle   tavşanları  avlarlardı Yasaktı ama  aldıran yoktu. .
        Değerli kardeşimiz,Tavşanlı Avcılık ve Atıcılık Spor Derneği Başkanı ,  Abdullah Şahin   Tavşanlı Ekspres’e  konuşmuş.Yerel  Basından izledim;” Avcı arkadaşlarım benden memnunlar.Bu gidişle beni  kolay kolay bırakacağa da benzemiyorlar. Beş  dönemdir,11 yıldır bana teveccüh gösteriyorlar. Ben de gösterilen bu teveccüh nedeniyle  kendilerine minnettarım.  Nihayet Ben de insanım. Yoruldum ama  bana güvenen,inananlara sırtımı dönemem. Onlar benim yiğit,gözünü budaktan esirgemeyen,tertemiz,kocaman yürekli arkadaşlarım. Bana “başkan ölmedin ki neden görevini bırakacaksın?” diyorlar Bana söylenecek söz bırakmıyorlar. Onlarla beraber  sağlığım elverdiğince beraber olmak benim için şereftir. Kulübümüzün,derneğimizin   lokalini eşe dosta örnek duruma onlarla birlikte getirdik. Dış cephemizi korumaya aldık. Dernek binamıza  Doğalgaz getirdik.Oturma gruplarımızı yeniledik. Yıllar içinde tek kuruşu olmayan derneğimizin  kasasını tam takır kuru bakırken parayla  doldurduk. Artık paramız da var.  Son 11 yıldır  da  hiç  bir sıkıntımız olmadı,sorunumuz yok. Birikimimizi  hayırlı işlere  harcıyoruz. Çar çur etmiyoruz.  Ben aynı zamanda Kütahya  Avcılık ve Atıcılık Federasyonu’nun 2, Başkanıyım.Bu da Tavşanlı adına gurur verici bir husus. Bugüne kadar  yaptığımız  karınca kararınca  yardımlar  cüzi de  olsa bir yerlere merhem oldu.  Üzerimize düşen sosyal sorumluluk projelerine karınca kararınca   katılmaya gayret ettik. Sırf av hayvanları,yaban hayatının mensupları  yararlansın diyerek  Şahmelek’te ve  Gümüşgölcük’te muhtelif yerlere   çeşmeler yaptırdık. Bazı camilere  küçük te olsa katkılarımız oldu. Dernek üyelerimizin her birini  ailemizin birer parçası olarak görüyorum.Zamanı geldiğinde , onları hep gönülledik. İyi günde kötü günde yanlarında olduk. Hasta ve saygıdeğer  bireylerini ziyaret ettik.  Mutluluklarına   katıldık. Askerlerini uğurladık. Cenazelerine, düğünlerine  katıldık. Gün geldi  piknikçilerin doğaya verdikleri zararları asgariye indirdik. Kirlettikleri alanları temizledik.  Gücümüz oranında bir  Afad Ekibi oluşturduk. Allah muhtaç etmesin bir felaket anında hazır bir  kuvvet. Beni en çok üzen husus  bazı avcılarımızın  konulan kurallara riayet etmemeleridir. Av sezonunun başladığı ve bittiği tarihler bellidir.  Ne kendilerini,ne derneğimizi ne de ilgili  mercileri  zor durumlarda bırakmadık. Özellikle yaban hayvanlarının kuluçka dönemi,çiftleşme dönemi nde  hassasiyet içinde olduk. “ demiş.
             Sevgili başkan Abdullah  Şahin ve yönetim kurulu arkadaşlarına,dernek üyelerine  başarılar diliyorum.  Hiç unutmadım, dernek lokalinde bir “ Yalan çanı” vardı. Muhabbet anında yalan söyleyen avcı kardeşlerimiz  konuştuğunda   çalardı. Bugüne  kadar avcılık yapanlardan  ebediyete göçenlere Allah’tan rahmet, köşeye çekilenlere sağlık ve afiyet ,dernekte görev ifa edenlere hayırlı ,başarılı çalışmalar diliyorum. 
              özellikle 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi sonrasında birçok derneğin kapısına kilit vurulmuştu. Dernekler yeniden kurulmuşlardı. Bu Askeri dönem sonrası Tavşanlı Avcılık ve Atıcılık  Spor Kulübü de  kapanmış ve akabinde yeniden açılmıştı. Ama artık adında”dernek” ifadesi vardı.  Yani kulüp sözcüğü yerine dernek sözcüğü kullanılıyor Bir gerçek unutulmamalıdır; Derneğin . Kurucu başkanı  Bekir Zeytinoğlu’dur. Dernek binasının bir katını da bizzat sevgili Zeytinoğlu gerçekleştirmiştir.Çoğu Tavşanlılı,  Tavşanlılı Avcılar’ın adlarını bilmez. Doğrusunu söylersem bir çoğunu ben de yeni öğrendim.
               Tavşanlılı Linyitspor’un yıllar öncesindeki  sorumlusu ,Kürt Bedri( Bedri Öngören)  yaman  bir avcıydı.Zaman zaman memleketi Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’ne avlanmaya giderdi Tepecikli Elagöz Ahmet ve arkadaşları da ilçe dışına avlanmaya gidenler arasındadır. Akkaş Çakır,Sabahattin Serdaroğlu,Güveçci Çete Abdullah,oğlu Abidin, Dönme Talat,Mehmet Çağatay( Mısırlı),Kaleci Eda, Aga Mehmet,  Kürt Kemal, Bekir Zeytinoğlu, İbrahim Ünal, Ahmet Taktak, İhsan Tandoğan( Taktak Hoca), Gümüş İbrahim, İbrahim Eser, Örenköylü İbrahim, Dr. Sami Nizamoğlu, Av. Hüsamettin Alpagut, Ethem Özkul( Sağır Ethem), Terzi Halit Atak, Halil İbrahim Burukoğlu, Darendeli Mustafa Sağlam, itfaiyeci-Tarha Ahmet, Tataroğlu İsmail, Halil Dolmacı,  Elagöz Ahmet, İbrahim Şirin ,Mehmet Şirin,  Çukurköylü Halil İbrahim Kahraman,Zeybek Ali Can,Mustafa Aslanalp,Kadir Tunç,hasan Tunç,Mustafa Tunç,Ali Tunç,Ahmet Aslanalp,Mesut Kahraman,Süleyman Kılıç,Ruhi Eroğul,Himmet Balbay,Mehmet Özer,Sait Arıkan,Trenci Ahmet Kenar,Halil Şahin,  Enver Nail Altın,Yüksel Dağdelen, Trenci Ruhi ,Postacı Şerif,Baba Ali, Bahar Ali,Fethi Demirat, Sahil Muhafaza Zeki,  Gagalar’ın Hüseyin,  Abeş Mustafa, Ahmet Ün( Karga Ahmet), Montör Hüsnü, Nazım Çavuş, Kuruçaylı Ömer Akan, Mustafa Acar, Sarıalilerin Seyit Ahmet, Tepecikli   Akif Dolma, Mustafa Özbay, Halil İbrahim Dolmacı, Alim Güngör, Kara Ali Şen, Nasuh Dinç,Fikret Kaynar, Zeki Dinç,  Çakıcı Yüksel, İsmail Akkuş, Tevfik Yurtlu,  Seliköylü Ali Uçar, Mehmet Uçar ,Yağmurlulu Mehmet Çağlar,  Kuruçaylı Hakkı  ,Nuri Tarı, genelde  kara avcılarıdır. Ama bazıları da  balık avcısıdır. Biraz da tebessüm edelim mi?
           Avcı arkadaşlarına anlatıyormuş:” Arkadaşlar tam köprüden geçiyorum .O da ne? karşımda bir ayı yok mu?  Hemen   geri döndüm. Baktım bir ayı da köprünün öte tarafında değil mi? Dinleyenler merakla sormuşlar.” E eee ne yaptın?” deyince  avcı biraz durmuş ve yutkunarak:” Arkadaşlar ayı beni yedi” diyebilmiş.İşte  yalan çanı böyle durumlarda çalar.Merhum babam  vurduğu kınalı keklikler sıcakta bozulmasınlar diye bir çatal  dal yardımıyla bağırsaklarını çıkarır atardı. Daha sonra bir kağıdı boru gibi yapar kuşun poposuna sokardı ki kuşun içi hava alsın,bozulmasın.Kendisine verdiğimiz kınalı kekliklerin poposunda  bu kağıttan boruları   gören  Hava  Uzkal  teyze bunları fişek zannedermiş:” Amanın çocuklar, bi gelin,Hüsamettin Bey kuşları hep aynı yerinden vuruyor”  diye bağırmış.    
             Ben milli bayramlarda ve Yerel bayramda  Avcılarımızı  hep anons etmişimdir. Çünkü Avcılarımız böyle günlerde,etkinliklerde gözbebeklerimizdi.  Genellikle şeref tribünü önünden geçerken,protokola mensup zevatı selamlarlarken gökyüzüne ateş ederler,kulakları tırmalarlardı.Toz duman ardından, protokola mensup zevat dahil çok kişi,  değirmenden çıkmışa  dönerdi. Üzerimize sinen barut kokusu da cabası.  Avcılar Allah göstermesin gerektiğinde milis gücümüzdür.  Gerekirse düşman ile  kahramanca  vuruşurlar.Bunun örneği Kurtuluş Savaşı yıllarında,direnişlerde bizzat gözlemlenmiştir.   Tavşanlı’da  Şu anda  kaç avcı olduğunu bilemem. 87 köyde onar avcı olsa 870  avcımız, bir o kadar tüfeğimiz  var demektir. Ama Tavşanlı’nın genel nüfusu 100 binin üzerinde . Öyleyse   epeyce avcımız ve ruhsatlı av tüfeğimizin olduğunu düşünebiliriz.   Ama son yıllarda av malzemeleri pahalı olduğundan  öyle her avcı kolay kolay ava gidemediği gibi ,keyif olsun diyerek  havaya kurşun sıkamaz hale geldi. . Bir zamanlar merhum babam ve arkadaşları Balıköy havalisine keklik avına giderlerken savaşa gider gibi  hazırlanırlardı.  Ben babamın torbasına 300 fişek doldurduğunu bilirim.Bugünün bu kadar fişeğin kaç lira olduğunu varın siz hesaplayın.   Hatta bir keresinde  mekanı cennet olsun  annem  bu fişeklerden 50-60 tanesini  torbadan alıp saklamış. Masraf olmasın diye düşünmüş olmalı.  Merhum Çolak ta  fişekleri babamdan aldığından  atar da atarmış. Bir gün  avlanırlarken,Balıköy havalisinde fişekler zamanından önce tükenivermiş. Merhum babam da  merhum Çolak’a:” çolak kusura bakma,yengen fişeklerin bir kısmını herhal  torbadan geri almış. Yoksa bitmezdi” deyince  ne mi olmuş?  Merhum Çolak merhum anneme kızmış.” Gidi gavurun gası gidi” deyivermiş. Gülüşmüştük. 
 

 
Etiketler: , , TAVŞANLI, , HAYIRLI, HİZMETLER, VAKFI, ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
16 Mayıs 2022
NARKOTİK POLİSLERİNİN GÖREVİNİ ÖĞRETMENLERİMİZ YAPARDI
08 Mayıs 2022
Nisan Ayından
23 Nisan 2022
28 M A R T 1 9 7 O
09 Nisan 2022
SON KOMANÇİLERDEN
02 Nisan 2022
Ceviz
25 Mart 2022
S İ T E M
19 Mart 2022
KUSURLARI OLMUŞTUR
05 Mart 2022
DUALI AĞIZLAR
26 Şubat 2022
AHMET ERBAŞ SORU ÖNERGESİ
26 Şubat 2022
MADE İN
13 Şubat 2022
YEREL BASIN HALKIMIZCA KURULUŞLARIMIZCA DESTEKLENMEDİĞİ SÜRECE
08 Şubat 2022
C E M İ L K A L F A
30 Ocak 2022
HAKAN ŞAHİN’İ DE KAYBETTİK
23 Ocak 2022
TAVŞANLI’DA KÜLTÜREL MİRASLAR KORUNACAKMIŞ
23 Ocak 2022
YENİ BİR BUĞDAY ÇEŞİTİYLE TANIŞTI
17 Ocak 2022
TAVŞANLI 100 AVUKATI DA GÖRDÜ
14 Ocak 2022
T E R Z İ T A H S İ N
07 Ocak 2022
MANDA SAYISININ ARTMASI
07 Ocak 2022
KANCI ETHEM
01 Ocak 2022
KÜTAHYA PORSELEN
27 Aralık 2021
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
22 Aralık 2021
EKMEK ZAMLANINCA
18 Aralık 2021
EVSEL VE ENDÜSTRİYEL ATIKLARI NE ZAMAN AKARSULARIMIZA ATMAKTAN VAZGEÇECEĞİZ
04 Aralık 2021
TÜRK MADEN-İŞ SENDİKASI
28 Kasım 2021
İÇİMİ ACITAN ÖLÜMLER ve MUHTARLAR GÜNÜ
19 Kasım 2021
KAFA MEHMET
19 Kasım 2021
EĞİTİCİ KURSLAR
19 Kasım 2021
ESKİLERDE I0 KASIM
13 Kasım 2021
TAVŞANLI’DA DOST VE ARKADAŞ GRUPLARI
13 Kasım 2021
NESİL MARKET BİR ANLAMDA YETİM KALDI
08 Kasım 2021
CUMHURİYET BAYRAMI
30 Ekim 2021
Düşman işgali zabıtalarımız ve daha neler neler
23 Ekim 2021
GÜLE GÜLE ERDOĞAN BİLEN
23 Ekim 2021
90 YAŞINDA BİR ÇINAR
20 Ekim 2021
SAYIN VALİMİZ ALİ ÇELİK BEY’İ ALLAH NAZARDAN KORUSUN
20 Ekim 2021
KARAK HASAN VE OĞLU MEHMET ÇERÇİ
17 Ekim 2021
İyi ki yerel gazetelerimiz var
17 Ekim 2021
“BALIKÖY” ADI İLE BİR İLÇE
10 Ekim 2021
Cumhuriyet Meydanı büyüye büyüye
10 Ekim 2021
Tuba Duman kardeşim güzel bir haber yakalamış
03 Ekim 2021
TAVŞANLI GÜVECİ COĞRAFİ İŞARET ALMAYI HAKETMİŞTİR
03 Ekim 2021
12 EYLÜL 1980
25 Eylül 2021
NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR
25 Eylül 2021
VURAL KAVUNCU’YA TEŞEKKÜR EDİYORUM
25 Eylül 2021
EKMEK VE TAVŞANLI’DA EKMEK
23 Eylül 2021
LEBLEBİ DENİLİNCE AKLA TAVŞANLI GELİR
18 Eylül 2021
Y E N İ A D L İ Y I L
18 Eylül 2021
ARTIK ECZACILAR DA “ ŞEHİT” OLARAK İLAN EDİLEBİLECEK
11 Eylül 2021
TAVŞANLI’NIN HANIMEFENDİLERİ
11 Eylül 2021
MEKANIN CENNET OLSUN KASIM HOCAM
11 Eylül 2021
AHMET KÖRHASAN
11 Eylül 2021
Kara panteri özledik
04 Eylül 2021
ATATÜRK 26 AĞUSTOS 1924’TE İŞ BANKASI’NI KURDU
13 Ağustos 2021
YILMAZLAR MADENCİLİK GURURUMUZ OLDU
07 Ağustos 2021
ÖĞRETMENEVİ
05 Ağustos 2021
KÜTAHYA’DA İL GENELİNDE BİR AVUÇ GAZETECİYİZ
31 Temmuz 2021
Bu hafta
24 Temmuz 2021
BAŞ TARIM YEM FABRİKASI
12 Temmuz 2021
TAVŞANLI EKSPRES 14 YAŞINA BASTI
10 Temmuz 2021
Bu hafta gazetemizdeki yazılar
03 Temmuz 2021
KÜTAHYA BAROSU GENEL KURULU ÖNCESİ
03 Temmuz 2021
TAVŞANLI’NIN 18.MÜFTÜSÜ SAYIN HÜSEYİN AKSOY’A YENİ GÖREVİ ATAŞEHİR’DE
29 Haziran 2021
Böyle güzel insanlar da var
27 Haziran 2021
TAVŞANLI EKSPRES 14 YAŞINA BASTI
27 Haziran 2021
TAVŞANLI İTFAİYESİ İÇİN GERÇEKTEN GÜZEL BİR YER BULUNMUŞ
27 Haziran 2021
ÇAĞIMIZIN SORUNLARINDAN BİRİ DE MÜLTECİ SORUNU
27 Haziran 2021
AĞLAYAN VE GÜLEN MEZARLAR
12 Haziran 2021
HERKES BİR ŞEY SÖYLÜYOR
06 Haziran 2021
NECATİ GÜLTEKİN’E TEŞEKKÜRLER
06 Haziran 2021
KÜTAHYALI AKILLI OLMALIDIR
29 Mayıs 2021
12 MAYIS DÜNYA HEMŞİRELER GÜNÜ OLARAK KUTLANIR
29 Mayıs 2021
14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ
29 Mayıs 2021
TAVŞANLI’YA BİR KAPALI PAZAR YERİ YETMEZ
29 Mayıs 2021
DEMOKRAT PARTİ’ NİN İKTİDAR OLDUĞU TARİH
22 Mayıs 2021
T.H.K ‘NUN PLAKETLE ONURLANDIRDIĞI BAŞKAN HÜSNÜ ÇELİK
22 Mayıs 2021
TAVŞANLI ÖZEL İDARESİ’NDE YERİ DOLDURULAMAYACAK BİR MÜDÜR Ü YİTİRDİK
22 Mayıs 2021
DÜNYA VETERİNERLER GÜNÜ MÜNASEBETİYLE
15 Mayıs 2021
AYNUR TEZCAN(KÖRHASAN) DA COVİD-19 KURBANI
09 Mayıs 2021
Nisan Ayından
26 Nisan 2021
BİR MÜHENDİSLİK HATASI
26 Nisan 2021
ALLAH RIZASI İÇİN AİLELER BİR SÜRELİĞİNE BİRBİRLERİNE GİDİP GELMEYİ BIRAKSINLAR
10 Nisan 2021
10 NİSAN POLİS GÜNÜ
10 Nisan 2021
8 NİSAN ROMANLAR GÜNÜ
10 Nisan 2021
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ SORUNU
04 Nisan 2021
İYİ Kİ DOĞMUŞSUN
04 Nisan 2021
TAVŞANLILI YER ALTI SU KAYNAKLARINI YETERİNCE KORUYABİLİYOR MU ?
27 Mart 2021
TAVŞANLI RESMİNİN MOZAİKLERİ
21 Mart 2021
TÜRK KIZILAY KÜTAHYA ŞUBESİ
21 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN
14 Mart 2021
MART AYINDA TAVŞANLILI’YI YAKINDAN İLGİLENDİREN BAZI TARİHLER
14 Mart 2021
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN EFSANELERİ
14 Mart 2021
KÜTAHYA’NIN EN BÜYÜK İLÇESİ TAVŞANLI
07 Mart 2021
Musa Yılmaz
01 Mart 2021
MEHMET HARMANCIKLIOĞLU DA TEDİRGİN
01 Mart 2021
NECDET DEMİRAT’IN BİLDİKLERİ
01 Mart 2021
EMET İlçesi’nde
27 Şubat 2021
TAVŞANLILI KUTLAMAYI UNUTTUĞU BAZI ÖZEL GÜNLER
22 Şubat 2021
Sonrasında Bakan olmadı
21 Şubat 2021
NİCELERİ UNUTULDU
14 Şubat 2021
KÜTAHYA PROTOKOLÜ
13 Şubat 2021
KERAMİKA
07 Şubat 2021
KORANA VİRÜS SÜRECİNDE
28 Ocak 2021
YENİ YIL JESTİ
24 Ocak 2021
Basın ve gazeteciler konuları
17 Ocak 2021
Ocak ayı ikinci haftası gazete yazılarım
10 Ocak 2021
Bu haftaki yazılarım
19 Aralık 2020
HER KONUDAN BİR PARAGRAF
19 Aralık 2020
GÜVEÇ’İN PRENSLERİNDEN SAİM AKKOÇ
17 Aralık 2020
GÖBEL KAPLICALARI’NDA YENİDEN SONDAJ
10 Aralık 2020
YEM BİTKİLER İ ÜRETİMİNDE İYİ BİR İVME
07 Aralık 2020
HALKIMIZIN GÖZÜNDEN KAÇANLAR
07 Aralık 2020
POLİS DOSTU BİR KAYMAKAM BEKİR SITKI HANLIOĞLU
27 Kasım 2020
İTFAİYE ÖRGÜTÜ
23 Kasım 2020
KASIM AYININ ARAMIZDAN ALIP GÖTÜRDÜĞÜ
22 Kasım 2020
P T T 180 YAŞINDA
22 Kasım 2020
D İ L E R A İ L E S İ
14 Kasım 2020
HEY GİDİ KOCA MÜDÜR SENDE Mİ ?
08 Kasım 2020
Mehmet Madan
08 Kasım 2020
BİLAL KIYAK
30 Ekim 2020
HALİS KAHRAMAN
25 Ekim 2020
FAHRİ GÖNÜLLÜ HAYVANSEVER
23 Ekim 2020
KERAMİKA DÜNYA MARKALARI İLE AYNI LİSTEDE
13 Ekim 2020
AHMET YÜCESOY İLÇEMİZE HOŞ GELDİNİZ
19 Eylül 2020
ZENGİNLİKTE TIPKI İKTİDARLARDA OLDUĞU GİBİ
19 Eylül 2020
SABAHATTİN ALTINTAŞ
06 Eylül 2020
LİNYİTSPOR’A GEREKEN İLGİYİ GÖSTERMELİDİR
27 Ağustos 2020
TEBDİLİ KIYAFET
21 Ağustos 2020
HELAL OLSUN
12 Ağustos 2020
Bülent Alpagut Gündemi
24 Temmuz 2020
ARTIK BAZI ALIŞKANLIKLARIMIZA BİR SON VERSEK Mİ
24 Temmuz 2020
BİRAZ GÜLMEYE NE DERSİNİZ
13 Temmuz 2020
OSMANLI’NIN DOĞDUĞU TOPRAKLAR BİZE EMANET
09 Temmuz 2020
İŞİ GÜCÜ OLANLARA İKİNCİ BİR ÜCRETLİ MAAŞ
22 Haziran 2020
RECEP PEKER BULVARI VARDI
31 Mayıs 2020
GÜNLÜCE KÖYÜ’NDEN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ
16 Mayıs 2020
O R U Ç VE K O R O N A V İ R Ü S
09 Mayıs 2020
BU HAFTAKİ BAŞ YAZILARIM
02 Mayıs 2020
HAMİT BÜLBÜL’ÜN ANISINA
27 Nisan 2020
TÜRKİYE HAZIR BETON BİRLİĞİ
19 Nisan 2020
Eski Atatürk Lisesini Kimse Yıkamaz
14 Nisan 2020
KORONAVİRÜS EN ÇOK BENİ
03 Nisan 2020
TAVŞANLI’DAKİ SİYASİYUN
03 Nisan 2020
KORONAVİRÜS SELAMI
29 Mart 2020
D E F İ N E V E T A V ŞA N L I
28 Mart 2020
Yangın söndürme teşkilatı
28 Mart 2020
Yatırım yapan kazanacak
20 Mart 2020
MART KAPIDAN BAKTIRIR
06 Mart 2020
CÜCE ŞUBATTA NELER OLMUŞ
01 Mart 2020
Kuruyemişçileri kimler bitme noktasına getirdi ?
01 Mart 2020
Uzun metrajlı filmden hayatta olmayan Tavşanlılı
24 Şubat 2020
İlginç teklifler
17 Şubat 2020
BANDIRMALILAR EVLATLARINI
01 Şubat 2020
HEPSİ DE OCAK AYI İÇİNDE
31 Ocak 2020
TAVŞANLI İLÇE OLALI BERİ MAKAM ARAÇLARI
26 Ocak 2020
Y E N İ Y I L
10 Aralık 2019
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN
07 Aralık 2019
BOR
27 Kasım 2019
KİMSENİN ALDIĞI MAAŞ VE ÜCRETLE İLGİLENMEMELİDİR
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
25 Ocak 2019
Muhtarlık
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
08 Temmuz 2017
VEFA
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
26 Nisan 2017
B A S I N
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
29 Ağustos 2016
S E B İ L
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
07 Nisan 2016
T A R H A N A
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
25 Mart 2016
P T T
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
21 Mart 2015
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
21 Aralık 2014
CIZLAVET
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
23 Aralık 2013
SİTEM
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
02 Kasım 2012
Mobese
Haber Yazılımı