Perşembe, 29 Haziran 2017

Türkiye Buz Pateni Federasyonu bünyesinden ayrılarak federasyonlaşan Curling'in ilk başkanı olan Kenan Şebin yeniden başkanlığa seçildi.

Türkiye tarihinde ilk kez kurulan Curling Federasyonu'nun ilk başkanı  Şebin yapılan kongreye tek aday olarak katldı ve oyların tamamına yakınını alarak yeniden başkabn seçildi.

DOÇ.DR. KENAN ŞEBİN KİMDİR?

Kenan Şebin Erzurum da doğdu. İlköğretimini Erzurum 50. Yıl İlköğretim Okulu, Ortaokulu Erzurum Şair Nef'i Ortaoklu ve Lise öğrenimini ise Erzurum Atatürk Lisesinden tamamladı. Üniversite öğrenimini 1992 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne girerek 1996 yılında bölümün ilk mezunlardan biri olarak öğrenimini tamamladı. Daha sonra Erzurum Milli Eğitim İl Müdürlüğüne bağlı Erzurum İmam Hatip Lisesine Beden Eğitimi öğretmeni olarak atandı. 2 yıl Öğretmenlik yaptıktan sonra 2000 yılında Atatürk Üniversitesi, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi ve Öğretmenliği Bölümüne Araştırma Görevlisi olarak atandı. Yüksek Lisansını ise Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi, Yönetim Organizasyon alanında yapmıştır. Daha sonra 2006 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda, Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı "Spor Yönetimi" alanında 2009 yılında Doktora çalışmasını tamamlamıştır. Doktorasını tamamladıktan sonra 2010 yılında aynı bölümde Yardımcı Doçent kadrosunu almıştır. 2015 Yılında Doçentlik sınavını kazanarak Doçent olmuştur. 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesine bağlı Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünün müfredatına senato kararı ile Curling’in Ders olarak okutulmasını sağladı. 2011 yılında Erzurum 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunlarında Açılış Kapanış ve Madalya Törenleri Direktörü olarak görev aldı. 2011 yılından itibaren Türkiye Futbol Federasyonu ile çalıştı. 2013 yılında Ülkemizde yapılan FIFA U20 Dünya Kupası'nda Gönüllü Organizasyonu (7 ilde) yer aldı. Ulusal ve uluslararsı akademik çalışmaların yanında “SPORDA ŞİDDETİN BOYUTLARI” ve SPORU GÜZELLEŞTİREN EVRENSEL KAVRAM; “FAİR PLAY” adlı basılmış kitapları bulunmaktadır.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Palandöken Belediyesi
Aziziye Belediyesi