Salı, 27 Haziran 2017

BB Erzurumspor – Gümüşhanespor Spor Toto 2. Lig Final maçının tarihi yine değiştirildi.

TFF’nin önce 21 mayıs Pazar günü olarak açıkladığı maçın tarihi daha sonra değiştirerek 23 Mayıs Salı olarak duyuruldu.

TFF 1.lig yolunda önünde son maçı kalan temsilcimiz Gümüşhanespor’un final maçının tarih, yer ve saati kesinleşti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Spor Toto 2. Lig Play-Off final müsabakasının İstanbul'da oynanacağını duyurdu.

Kurumun web sitesinde daha önce 21 Mayıs 2017 Pazar günü oynanacağı duyurulan final müsabakasının tarihi 23 Mayıs 2017 Salı günü saat 20.00 olarak değiştirilmişti. Gece yarısı her iki kulübün de mürcaatı üzerine müsabaka 24 Mayıs Çarşamba günü saat 19.00'da Beşiktaş’ın stadyumu Vodafone Arena oynanacağı duyuruldu.

Temsilcimiz Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile Gümüşhanespor arasında yapılacak olan ve TFF 1. Lig'e yükselecek son takımın belirleneceği final müsabakasının iki kardeş şehrin dostluk içerisinde kıyasıya mücadelesine sahne olması bekleniyor.

İstanbul’un Beşiktaş ilçesi, Dolmabahçe Caddesinde yer alan Vodafone Arena stadyumunun 41 bin 903 seyirci kapasiteli olduğu ve her iki takıma da eşit koltuk ayrıldığı öğrenildi.

Müsabakanın yerinin netleşmesinin ardından Erzurum'dan çok sayıda taraftar şimdiden otobüs ve uçak bileti almaya başladı.

TFF’nin açıkladığı statüye göre maçın işleyişi şöyle olacak: “Final Müsabakası TFF tarafından tespit edilecek tarafsız sahada tek maç eleme usulüyle oynanır. Final müsabakasının normal süresi berabere sonuçlanırsa müsabaka on beşer dakikalık iki devre halinde uzatılır. Uzatma devrelerinde eşitlik bozulmazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir.  Kazanan takım 1. Lig’e yükselen takım olur.”

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Palandöken Belediyesi
Aziziye Belediyesi