Perşembe, 29 Haziran 2017

MHP İl Başkanı Karataş; “15 Temmuz’un akıl ve akil hocaları da yakalanıp cezalandırılmalı”

ERZURUM (erzurummedya) - Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, 15 Temmuz’un kurgusunu, saldırı planlamasını yapan sözüm ona akıl ve akil hocalarının da yakalanıp cezalandırılmaları gerektiğini söyledi.
Başta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere, tüm teşkilat yöneticileri olarak gerek vatandaşları gerekse iktidarı, cemaat olaylarına karşı devamlı olarak uyarmaya, cemaat faaliyetlerinin ülkemizi tehdit edecek boyutlara ulaştığını anlatmaya çalıştıklarını dile getiren MHP İl Başkanı Karataş, “Nitekim bu faaliyetlerin mensupları, çirkin ve ihanetçi yüzlerini 15 Temmuz akşamı gösterdiler. Lakin çaba ve hayallerini, damarlarında asil kan taşıyan büyük Türk Milleti, boşa çıkarmasını iyi bilmiştir. Ancak, cemaat olaylarının kötü etkileri, hala ülkemizin ve milletimizin üzerinden bir türlü eksilmemiştir” dedi.
Bu ihanetçi yapının sebep olduğu olaylardan dolayı şu anda, 154 bin civarında kişi soruşturma geçirdiğini anlatan Başkan Karataş, “Soruşturma geçirenlerin 50 bini şu anda tutuklu, 54 bin kadarı da işten ihraç edilmiştir. Ve bu tür soruşturma ve görevden uzaklaştırmalar halen devam etmektedir. Bu hal toplumun acı bir yüzü ve kanayan bir yarası haline gelmiştir. Tabi ki ülkemize ve milletimize 15 Temmuz’u layık görenler, hak ettikleri cezayı hakkıyla almaları gerekmektedir. Bu konuda ki tavrımızı her ortamda beyan etmiş bulunmaktayız. Ancak cezalandırma işlemi yapılırken hak ve hukuk göz ardı edilmemelidir. Devletimiz bir hukuk devletidir. Bu nedenle yaptırımlar, hukuktan ayrılmadan yapılmalıdır. Eğer adil olarak bir şeyler yapmak istiyorsak, 15 Temmuzun kurgusunu, saldırı planlamasını yapan sözüm ona akıl ve akil hocalarının da yakalanıp cezalandırılmaları gerekmektedir.
Toplumun beklentileri bu yönde gelişirken, damatların serbest bırakılması akla ve hayale gelmeyen bir hamledir. Bu tür gelişmeler karşısında insanın “aklama ve kayırma” yapılıyor dememesi içten bile değildir. Alınan bu tür kararlar adalet mekanizmasının doğru çalışmadığının bir göstergesidir. Umudumuz odur ki, soruşturmanın ve yargılanmanın adilce yapılıp, hak edenlere hak ettikleri cezaların verilmesi, mağdurların mağduriyetlerinin giderilmesidir” şeklinde konuştu.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Palandöken Belediyesi
Aziziye Belediyesi