Cuma, 21 Temmuz 2017

Milletvekili Aydemir: “Dadaşların vatan hassasiyetini vurguladı”

ERZURUM (erzurummedya) - AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM Genel Kurulunda Erzurum’un vatan, millet, bayrak ve devlet hassasiyetini kaydetti.
TBMM’de gündem dışı söz alarak, hafta başında darı ukbaya uğurlanan Şehit Arif Tuğ’a rahmet niyazında bulunan Milletvekili Aydemir, cenaze merasiminde şehit yakınlarının yüreklerinden süzülen ‘Vatan Sağ Olsun’ nidalarıyla dadaşların mukaddesleri uğruna candan geçme kararlılığını bir kez daha vurguladıklarını belirtti.
Erzurumlu mütefekkir Merhum Prof. Dr. Nusret Karasu’nun ‘Varsın bu topraklardan kar beş altı ay kalkmasın, bu topraklar sıcaktır’ şeklindeki Erzurum’un şüheda otağı olduğuna değgin tespitine işarette bulunan Milletvekili Aydemir, “Bir şehidimizi Erzurum'da ebedî istirahatgâhına tevdi ettik, Kayseri'de şehit olmuştu şehit Arif Tuğ. Eksi 40 derecelik bir soğuk vardı -tabii bir afet hâlidir bu hâl- çok soğuktu ama şehidimizin yakınları "Vatan sağ olsun." nidalarıyla, dadaşlar da "Vatan sana canım feda." haykırışlarıyla havayı ısıttılar. Arif Tuğ şahsında bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum.” dedi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile