Salı, 27 Haziran 2017

Erzurum Kamu Hastaneleri'nde hizmet üstüne hizmet ekleniyor.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, düzenlediği yıllık ikinci basın toplantısında, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dadaşkent Ek Hizmet Binası'nda yapılan toplantıda, hastanedeki son durumın tanıtımı yapıldı.

Prof. Dr. Erdoğan, Kamu Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığı'na devredilen hastane binasında 30 yataklı palyatif ve yaşlı bakım merkezi olarak hizmet vereceklerini belirterek, sözkonusu birimin BEAH'tan buraya taşındığını kaydetti. Erdoğan, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden buraya taşınan ve kapasitesi genişletilen bu merkezde geriatri uzmanı, fizyoterapist, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve manevi destekçilerle birlikte toplam 110 personelle hizmeti sürdüreceklerini bildirdi.

BEAH'taki palyatif merkezinin ise 10 yatak kapasiteyle çocuk palyatif merkezine dönüştürüldüğünü anlatan Erdoğan, bu anlamda büyük bir rahatlama olduğunu, vatandaşların da bundan memnun olduklarını dilye getirdi.

-EVDE SAĞLIK HİZMETERİ-

Prof. Dr. .Erdoğan, evde sağlık hizmetlerinin de Kamu Hastaneleri Birliği'ne devredildiğini anımsatarak, "Sayın Bakanımızın talimatları doğrultusunda devir gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda ilimizde halk sağlıkı müdürlüğünce evde sağlık hizmetlerinde kullanılan tıbbi cihaz, tıbbi malzeme, ekipman ve 9 araç ile 15 personel bizi devredilmiş olup, bu hizmetimizi de en iyi şekilde yerine getirmeye gayret edeceğiz." diye konuştu.

-LÜTFEN ALO182-

Vatandaşların alo182 çağrı merkezi ve internet üzerinden Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nyle (MHRS) randevu almalarının önemine değinen Erdoğan, bu konuda farklı bir uygulama getirdiklerini de duyurdu. Bu iletişimlerle randevu alanlara muayene, kan alma ve diğer laboratuvar hizmetlerinde öncelik tanınacağını belirten Erdoğan, "Mareşall Kamu Hastanemizde uygulamayı başlattık. MHRS ile gelen vatandaşlarımıza renkli barkot veriyoruz ve öncelik tanıyoruz. Bu uygulamayla hem vatandaşımız sırada fazla beklemeyecek hem de güzel bir format oturtacağız." dedi. Erdoğan, sezaryen doğum sayısında da son zamanlarda bir artış izlendiğini belirterek, mecbur kalınmadıkça bunun da önlenmesi için bir çalışma yapılacağını sözlerine ekledi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Palandöken Belediyesi
Aziziye Belediyesi