Cumartesi, 29 Nisan 2017

Kitap Fuari

Sağlık-Sen'den 'Dönerse Senindir' filmine tepki

ERZURUM (erzurummedya) - Erzurum’da Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen üyeleri, 'Dönerse Senindir' filminin başrol oyuncusu Murat Boz'un yanı sıra yapımcı, yönetmen ve senariste tepki gösterdiler.
Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan sendika üyeleri 'Dönerse Senindir' filmine tepki gösterdi.
Sağlık-Sen Başkanı Abdullah Duman yaptığı açıklamada, sanatçı Murat Boz’un başrolünü oynadığı filmde hemşirelik mesleğini rencide edici, gerçekle ilgisi olmayan sahnelere yer verilmesinin canını dişine takarak bu hizmeti sunan hemşireleri incittiğini belirtti.
Bir meslek grubunu rencide edici, incitici, cinsel anlamda ön plana çıkaran görüntülerin yer almasından dolayı yapımcı ve yönetmen başta olmak üzere yetkili konumdaki herkesi kınadıklarını ifade eden Sağlık-Sen Başkanı Abdullah Duman, şöyle konuştu:
“Çağrımız; sinema filminden bu sahnelerin çıkarılması, aslına uygun olarak gerçeğe eş değer sahnelerle tekrar çekilerek gösterime gidilmesidir. İlgili bakanlarımızın mesleğin onuruna sahip çıkılmasını, hemşirelerin rencide edilmesine izin verilmemesini istiyoruz. Filmin yapımcıları bu sahnelerde ısrarcı olmaları halinde Kültür ve Turizm Bakanlığının filmin bu şekilde gösterime girmesine izin vermemelerini talep ediyoruz.”

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


kitap fuarı
kitap fuarı