Pazar, 23 Temmuz 2017

Yazının başlığını bu şekilde attığım için tüm okuyucularımdan onlarca kez özür dilerim. Yazının tamamını okuma lütfunda bulunursanız bu sözün!!! Bana ait olmadığını göreceksiniz.

Değerli okuyucularım! 15 Temmuz kanlı işgal kalkışmasını geride bıraktık. Onlarca yıl öncesinden beri bu milletin basiretli kişilerince hiçbir zaman sevilmeyen bu nursuzun nasıl zalim ve hain olduğu, kendi hırs ve ihtirasları için kendi milletini bile katlettirecek kadar acımasız bir cani olduğunu artık herkes anladı.

Dün o basiretli kişilerin bu hain hakkında söylediklerine kızan: “ hoca efendi… hoca efendi…” diye temenna edenler bu gün yazılı ve görsel medyada ağızlarına geleni söylüyorlar. Yanlış anlaşılmasın bu nursuz loca efendi bundan daha ağır hakaretleri hak ediyor ama bu zevata demek lazım ki: “ bundan önce neredeydiniz? Şayet bu zalimler hedeflerine ulaşsalardı aynı fikirleri taşıyor olacak mıydınız? Yoksa aynı ağızla bu iktidar ve onun liderine ve tabiî ki bu zalim ve imansız yapılanmaya hiçbir zaman meyletmemiş o basiret sahibi kişilere saldıracak, darbeyi alkışlayacak mıydınız? “

O her ortamın şakşakcılarına son olarak şunu da söyleyerek konuya geçeyim. Ey bukalemun kılıklı, seviyesiz, şakşakcı ve şaklabanlar! Ellerinizde ki bayraklarla meydanlarda dolanıp sosyal medyada milleti kustururcasına fotoğraflar çektirip paylaşsanız da, bu örgüte en ağır hakaretler yapsanız da yine bu milletin basiretli kişilerince fark ediliyorsunuz; nasıl yanardöner olduğunuz biliniyor. Ve yine o basiretli insanlar biliyorlar ki en küçük bir “ÇAN” sesinde kiliselerinize koşacaksınız…

Her sabah işe giderken araç radyosun dan ‘ A Haber ‘ in sabah haberlerini dinliyordum. Sunucu Erkan Tan avami bir tabirle mehter marşları eşliğinde haberleri aktarıyor. Ne zaman fetö ihanet şebekesinin zulümlerinden bahsetse hemen aynı avami tabirle bağıra bağıra soruyor: “ Bunlaaarrr kimin çocuklarıııı “ devam ediyor: “ Hııı duyamadııımmm “ sonra birkaç saniyelik duraksamadan sonra müstehzi bir tonla: “ Evet, eveeet duyduuum…. Tabiki onların çocuklarııı….”

Yani  afedersiniz ‘ o…… çocukları…’ Muhteremler hiçbir anne-baba çocuklarının terörist ve vatan haini olmasını istemez, buna razı olmaz, böyle anılmasından gurur duymaz… Ben inanıyorum ki pek azı müstesna büyük çoğunun anne babası evlatlarını zehirleyen bu hain şebekeden evlatlarını alı koyamamanın derdiyle tabir caizse verem olmuştur.

Bir örnek:

Bu gün bu terör çetesinin en çok yapılandığı illerin başında İzmir gelir. İzmir’de de Tire ve Ödemiş ilçeleri ağırlıktadır. Yakinen tanıdığım Kadiri ve Rufai meşayıhlarından 80 yaşında bir pir-i fani olan Hacı Kamil Karasu Hz.lerinin ağlayarak anlattığı iki hadiseyi arz edeceğim. Muhterem diyor ki:

Öz oğlum tüm uyarılarıma rağmen yıllardır bu örgütün içerisinde. Biz uzun yıllardır onu oradan koparmaya çalıştık ama ne yazık ki vazgeçiremedik. En son beş yıl önce evine gittim ve “ Bak oğlum! Senin o kişiden ayrılmanı istiyorum. Şayet ayrılmazsan seninle bir daha konuşmayacak ve evine de adım atmayacağım, maddi ve manevi tüm bağımı koparacağım “ dedim.

Ve beş yıldır konuşmuyor ve evine de gitmiyorum. Tire de kebapçı dükkanı var bize gelen ihvanlarımızı da onun dükkanına gitmemelerini özellikle tenbih ediyorum ki belki bu tavırla uyanır… En sonunda emniyet onu da götürmüş ( burada babalık hassasiyetiyle yaşın yaşın ağlıyor )annesi onu bir kez daha görmek için Tire’nin sokaklarına düşmüş… Ve böyle devam ediyor. Şimdi böyle bir mücadele vermiş ve yüreği paramparça bir anne-babaya siz o zalim ve gafil evladından dolayı “ o….. çocuğu…” diyip hakaret edeceksiniz öyle mi???

Aynı zat sohbetinde bir başka babadan bahsediyor diyor ki: “ Ödemiş de çok iyi tanıdığım mütedeyyin ve ehl-i tarik olan bir kardeşimizin oğlu da bu hainlerin pençesine düşmüş. Babası yıllar önce oğluna aynen bizim gibi bir tavır takınmış. En sonunda yakın arkadaşlarından birini göndererek – söyle oğluma bu adamı terk etsin bak bu adam geminin dibini deliyor…- diye haber yollamış. Oğlu da aynı adamla babasına cevaben “ babama söyle onun her istediğini yaparım ama bir daha bana o adamı terk etsin derse onu öldürürüm…”

Hacı Kamil efendi bu sözden sonra yine ağlayarak: “ oğlum bu zalim, bu hain, hem vatana ihanet etti hem de ana babayla evladın arasını açtı “ diye sohbetini sürdürüyor...

Değerli okuyucu öz evladının tehdidine maruz kalan bir babanın hüsranını bir düşünün… Şimdi siz bu ve benzeri anne-babalara evlatlarının ihanetlerini baz alarak “ o…. Çocukları..” diye ima ederek böğüren birine ne dersiniz? Bu bizim inancımıza ve kadim kültür ve edebimize yakışır mı?

“ Ey müminler, her davranışınız da Allah’ı sıkı sıkıya gözeten ve adalete bağlı şahitlik eden kimseler olunuz.

Sakın herhangi bir gruba karşı duyduğunuz kin, sizi adaletsiz davranmaya sevk etmesin. Adil olunuz, takvaya en yakın tutum budur. Allah’tan korkunuz. Hiç şüphesiz Allah, bütün yaptıklarınızdan haberdardır.” (Maide-8)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile