Haber Detayı
22 Temmuz 2020 - Çarşamba 22:47 Bu haber 5253 kez okundu
 
Yazar, Fikir Adamı Asım Gültekin vefat etti
Gazeteci, yazar ve eğitimci Asım Gültekin, Yalova'daki evinde hayatını kaybetti. Kalp krizi sonucu vefat eden Gültekin, evli ve 2 çocuk babasıydı.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Yazar, Fikir Adamı Asım Gültekin vefat etti

Gazeteci, yazar ve eğitimci Asım Gültekin, Yalova'daki evinde hayatını kaybetti. Kalp krizi sonucu vefat eden Gültekin, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Aynı zamanda Dil Evi Etimoloji Topluluğu Başkanı olan, bugüne kadar birçok kültürel çalışmaya imza atan ve uzun yıllar Türkiye Dergiler Birliği'nin başkanlığını üstlenen Gültekin, Yalova'daki evinde kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Gültekin, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Gültekin'in vefat haberini aldığını ve üzüldüğünü dile getirerek, "Güzel adamdı. Zor zamanlarda ağır yükler yüklenmiş, gerçek bir dava adamıydı. Buralıydı. Kültürümüzü sevdi, sevdirdi. Mekanı cennet olsun. Ailesinin, dostlarının ve talebelerinin başı sağolsun." ifadelerini kullandı.

Asım Gültekin kimdir?

Amasya'nın Taşova ilçesinde 1975'te dünyaya gelen Asım Gültekin, lise öğrenimini Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Edebiyat Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olan Gültekin, bugüne kadar birçok derginin yayın hayatına başlamasına öncülük etti.

Aralarında "Palandöken", "Yörünge", "Yedi İklim", "Yeni Şafak", "Sağduyu", "Milli Gazete", "Vakit", "Şehrengiz", "Düş Çınarı", "Kırklar", "Gerçek Hayat", "Genç" ve "Yörünge"nin bulunduğu birçok yayında yazıları yayınlanan Asım Gültekin ayrıca yüzlerce seminer ve konferans verdi.

Farklı illerdeki okullarda edebiyat öğretmenliği de yapan Gültekin, 2008'de yılın öğretmeni seçilmişti.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Yazar,, Fikir, Adamı, Asım, Gültekin, vefat, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı