Haber Detayı
21 Şubat 2019 - Perşembe 13:19 Bu haber 3947 kez okundu
 
Bakan Akar’dan şehit ailesine ziyaret
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Hakkari'deki birliklerde yaptığı denetleme ve incelemelerinin ardından Erzurum’a gitti.
YAŞAM Haberi
Bakan Akar’dan şehit ailesine ziyaret

Bakan Akar’dan şehit ailesine ziyaret

 

ERZURUM (emha) - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Hakkari'deki birliklerde yaptığı denetleme ve incelemelerinin ardından Erzurum’a gitti.
Havalimanında Vali Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve diğer ilgililer tarafından karşılaman Bakan Akar, ilk olarak Afrin’de şehit olan kahraman silah arkadaşımız Uzman Onbaşı Umut Öznütepe’nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Şehidin Aziziye ilçesindeki babaevine gelen Bakan Akar ve Orgeneral Güler’i, şehit uzman onbaşının babası Yusuf Öznütepe ve kardeşleri karşıladı. Taziye dileklerini ileten Akar’a baba Öznütepe, “Vatan sağ olsun” ifadesiyle karşılık verdi.
Okunan duaların ardından Bakan Akar, terör belasının ülkeyi uzun seneler boyunca meşgul ettiğini belirtti. Buna son vereceklerini vurgulayan Bakan Akar; “Bunu bitireceğiz, kararlıyız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu konuda kararlı. Şehitlerimizin kanlarının yerde kalmaması onların yakınlarının gözyaşlarının hesabını sormak için gece-gündüz, dağ-bayır demeden Mehmetçik mücadelesini sürdürüyor. Şu anda yurt içinde ve yurt dışında dahi herkes görevinin başında. Bunu milletimizin sevgisiyle, güveniyle duasıyla inşallah başaracağız, bu terör belasını bitireceğiz ülkemiz, milletimiz için yeni bir sayfa açacağız.
Yaptıklarımız sadece hudutlarımızın, halkımızın güvenliği için değil, komşumuz olarak yaşayan Suriyeli, Iraklı kardeşlerimiz için de büyük destek, yardım olarak ortaya çıkıyor. Yaptığımız çalışmalarımız sonucunda sadece Türkiye değil inşallah komşularımız da sulha kavuşacak.”
Suriye’nin kuzeyinde ülke ve millete tehdit oluşturacak hiçbir oluşuma müsaade etmeyeceklerini vurgulayan Bakan Akar, “Hiçbir oldubittiye göz yummayacağız” dedi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Bakan, Akar’dan, şehit, ailesine, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı