Haber Detayı
31 Ağustos 2018 - Cuma 16:28 Bu haber 3475 kez okundu
 
İsmail Bingöl, ölüm yıldönümünde şair-yazar Hasan Ali Kasır'ı yazdı
Ve belki söylemesi kolay değil ama içinizi, tarif edilmesi güç bir burukluk sarıyor. Daha doğrusu, bir kaybedişten dolayı içinizde daima gizli olan burukluğu, onu anlatmaya çalıştığınız satırlar işte böyle açığa çıkarıp, itiraf noktasına getiriyor.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
İsmail Bingöl, ölüm yıldönümünde şair-yazar Hasan Ali Kasır'ı yazdı

      Yıllardır yazıyor olsanız da, yazmak ve hele de bir yazıya başlangıç yapmak yine de zor iş... Bir de, her yazışta yaptığınız işin altından lâyıkıyla kalkmak duygusu peşinizi bir türlü bırakmıyorsa... O zaman işiniz daha zor. Hele de, bir dostun, yılları paylaştığınız, aynı koridorlarda koşuşturup durduğunuz ve aynı işi yaptığınız birinin ardından yazmak,  kelimelerle irtibat kurmanın güçlüğünü iki katına çıkarıyor. Ve belki söylemesi kolay değil ama içinizi, tarif edilmesi güç bir burukluk sarıyor. Daha doğrusu, bir kaybedişten dolayı içinizde daima gizli olan burukluğu, onu anlatmaya çalıştığınız satırlar işte böyle açığa çıkarıp, itiraf noktasına getiriyor. Ne var ki, eserleriyle birçok yerde karşınıza çıktığında ise, çelişkiye kapılan içinizin bir hoş olması da mümkün.

       Bu arada yine söylemek gerekir ki; artık nefes alıp vermeyen ve bu dünyanın dağdağasından kopup gitmiş birinin ardından yazarken, sizin için her zaman önemli olan yazma işi, içinizdeki fanilik hissiyle birleşerek gözünüzdeki önemini kaybediyor. Ancak, hatıralara gösterilmesi gereken vefa duygusuyla eliniz kaleme varıyor ve filmi geriye sararak, kafanızdakileri kâğıda dökmeye başlıyorsunuz.

Yazının Tamamı İçin Linki Tıklayın

http://www.erzurummedya.com/yazar-hey-gidi-hasan-agabey-hey-269.html

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: İsmail, Bingöl,, ölüm, yıldönümünde, şair-yazar, Hasan, Ali, Kasır'ı, yazdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı