Haber Detayı
30 Aralık 2017 - Cumartesi 16:11 Bu haber 3549 kez okundu
 
Polisten yılbaşı öncesi ‘Huzur Erzurum’ uygulaması
Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yılbaşı öncesi 'Huzur Erzurum' uygulaması kapsamında araçları durdurup şahısları GBT sorgulamasından geçirerek arama yaptı.
ASAYİŞ Haberi
Polisten yılbaşı öncesi ‘Huzur Erzurum’ uygulaması

ERZURUM (emha) - Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yılbaşı öncesi 'Huzur Erzurum' uygulaması kapsamında araçları durdurup şahısları GBT sorgulamasından geçirerek arama yaptı.
Erzurum Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ve asayiş ekipleri Erzurum merkez ve bağlantılı yollarda uygulama yaptı. Dün gece yapılan uygulamalarda şüphe üzerine durdurulan 1 araçtan 2 adet ruhsatsız tabanca, tabancalara ait 2 adet şarjör ve 15 adet 9 mm dolu fişek ele geçirildi. 3 şüpheli şahıs gerekli işlemler için polis merkezine teslim edildi. Yine durumundan şüphelenilen 6 kişiye maksat dışı bıçak taşımaktan idari işlem yapıldı.
Sabit, yol uygulaması ve umuma açık yer uygulamaları şeklinde Erzurum il merkezi ve ilçelerde 580 personel, 86 ekip ve 3 köpek ile yapılan Türkiye Güven Huzur Uygulaması operasyonlarında 5 bin 170 şahıs ile bin 434 aracın sorgulandığı, 269 işyerinin denetlendiği, yapılan sorgulama ve denetimlerde, değişik suçlardan aranan toplamda 14 şahsın yakalandığı açıklandı.
Uygulamalarda 42 araca toplamda 26 bin 983 TL cezai işlem uygulanırken 8 araç trafikten men edildi, 1 hacizli yakalamalı olan araca gerekli işlem yapıldı. 1 işyeri hakkında kumar oynatmaktan 1 şahsa adli, 4 şahsa idari işlem yapılarak 908 TL para cezası uygulandı. 1 işyerine ruhsatı bulunmadığından, 1 işyerine vergi levhası bulunmadığından, 2 işyerine çalışanların kimlik bildiriminde bulunulmadığından, 1 işyerine canlı müzik ruhsatı olmadığından, 1 işyerine 4207 SKM kapsamında işlem yapılmak üzere tutanak düzenlendi.
Kontrol edilen 300’e yakın araçtan 4'üne 5 bin 548 TL para cezası uyguladı.
Erzurum İl Emniyet Müdürü 1. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Aslan ve ekibine teşekkür eden vatandaşlar, suç ve suçlularla mücadelede yılbaşı öncesi uygulamaların yerinde bir çalışma olduğunu belirtti.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Polisten, yılbaşı, öncesi, ‘Huzur, Erzurum’, uygulaması, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı