Haber Detayı
05 Temmuz 2021 - Pazartesi 17:09 Bu haber 2822 kez okundu
 
Haydi Erzurum! Aşı için kuyruklar oluşturun, çok gerideyiz
Erzurum'da bu yaklaşım, tedbir ve ilgiyle aydınlığa çıkılamayacağını ifade etti.
SAĞLIK Haberi
Haydi Erzurum! Aşı için kuyruklar oluşturun, çok gerideyiz

Erzurum Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, son açıklanan tablodaki verilerle, sürecin iyi işlemediğine dikkat çekti.
Dr. Bedir, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, Erzurum'da bu yaklaşım, tedbir ve ilgiyle aydınlığa çıkılamayacağını ifade etti.
Haritada şehrin yeniden kıpkırmızı olduğuna vurgu yapan Dr. Bedir, şunları belirtti:
"Bu tablo bize hiç mi hiç yakışmıyor. Böyle aydınlığa çıkamayız. Sağlık personellerimiz var güçleriyle sahadalar. Mahalle mahalle, köy köy, yaylalara varıncaya kadar ekiplerimiz aşı için çırpınıyorlar. Kent meydanı, havaalanı, otogar, AVMler, muhtarlıklar, organize sanayiler, esnaflar, cuma namazı çıkışı camiler, tüm hastaneler, aile hekimlikleri kısaca sizlere ulaşabildiğimiz her yerdeyiz. Batıda aşı kuyrukları oluşurken, biz aşı için çırpınıyoruz.
Değerli Erzurumlular, bu gidiş iyiye değil. Tüm anneler, babalar, evlatlar elinizin değdiği herkese aşı yaptırın. Delta varyantının tüm dünyada hızla yayıldığı bu dönemde, yeni bir dalganın aşı yaptırmayan illeri vuracağı çok net görünüyor. Bu şehirde yaşayan her bir fert diğerlerini uyarmalı, aşı için herkes seferber olmalı, bir gün bile beklemeden aşıları yaptırmalıyız.

Bu tablo bize yakışmıyor, bu gidiş bizi zora sokacaktır. 18 yaş üstü herkesi bu günden itibaren, aslında kuyruk görüntüsünü pek sevmesekte, AŞI İÇİN KUYRUKLAR OLUŞTURMAYA DAVET EDİYORUZ."

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Haydi, Erzurum!, Aşı, için, kuyruklar, oluşturun,, çok, gerideyiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı