Haber Detayı
26 Kasım 2020 - Perşembe 15:02 Bu haber 2445 kez okundu
 
Eskrim Türkiye Şampiyonasında Erzurum’a altın ve bronz madalya
Gençler Kategorisinde Erzurum’a altın madalya kazandıran Emir Akal, Eskrim Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda ise bronz madalya elde ederek, Türkiye üçüncüsü oldu.
SPOR Haberi
Eskrim Türkiye Şampiyonasında Erzurum’a altın ve bronz madalya

Eskrim Türkiye Şampiyonasında Erzurum’a altın ve bronz madalya

 

ERZURUM (EMHA) - Gençler Kategorisinde Erzurum’a altın madalya kazandıran Emir Akal, Eskrim Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda ise bronz madalya elde ederek, Türkiye üçüncüsü oldu.
Erzurum Gençlik Spor Kulübü sporcusu Emir Akal, Eskrim Türkiye Şampiyonası’nda bir altın bir de bronz madalya kazandı. 22-24 Kasım 2020 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilen U17 yıldızlar- Gençler ve Büyükler Eskrim Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden Erzurumlu sporcu Emir Akal, gençlerde Türkiye Şampiyonu olmuştu. Genç sporcu önceki gün yapılan Eskrim Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda ise epe de üçüncü olarak bronz madalya elde etti. 100’e yakın sporcunun iştirak ettiği şampiyonada Antrenör Nevzat Dumanoğlu nezaretinde müsabakalara çıkan Emir Akal, gençlerde altın madalya büyüklerde ise bronz madalya elde etme başarısı gösterdi. Emir Akal’ın Gençlerde Türkiye şampiyonu büyüklerde ise Türkiye üçüncüsü olması Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü, Gençlik Spor Kulübünü ve Erzurumlu sporseverleri sevince boğdu. Antrenör Nevzat Dumanoğlu, iki günde ayrı ayrı kategoride iki kez kürsüye çıkma başarısı gösteren sporcusunu tebrik ederek, “Emir Akal’la gurur duyuyorum” dedi.
Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eskrim Antrenörü Nevzat Dumanoğlu, “Çok çalışarak bu başarıları elde ettik. Artık hedefimiz Avrupa’da başarılı olmak” dedi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Eskrim, Türkiye, Şampiyonasında, Erzurum’a, altın, ve, bronz, madalya,
Yorumlar
Haber Yazılımı