Haber Detayı
14 Ekim 2017 - Cumartesi 10:20 Bu haber 3377 kez okundu
 
Erzurum Valisi Azizoğlu çocukları Bursa'da karşıladı
İller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve birlik, beraberliğin geliştirilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Erzurum’dan 112 öğrenci Bursa’ya gitti.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Erzurum Valisi Azizoğlu çocukları Bursa'da karşıladı

Çocukları Vali Azizoğlu karşıladı

ERZURUM (emha) - İller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve birlik, beraberliğin geliştirilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Erzurum’dan 112 öğrenci Bursa’ya gitti.

Sabah Erzurum’dan yolcu edilen 15 yaş altı 112 öğrenci, Bursa Ulu Camii ve Koza Han gezisine katıldı. Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ve Bursa Vali Yardımcısı İbrahim Avcı’nın da eşlik ettiği gezide; çocuklar Bursa’nın tarihi hakkında bilgi edindi.


Gezi sırasında çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Seyfettin Azizoğlu, Bursa’nın Anadolu’nun cennet köşelerinden biri olduğuna ve çok eski çağlardan beri birçok medeniyete ev sahipliği yaptığına dikkat çekerek, “Bursa tarih kokan zengin bir medeniyet şehridir. Bu yüzden Bursa’nın tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini gezip görün. Erzurum’a döndüğünüzde gördüklerinizi çevrenizdeki arkadaşlarınıza anlatın” dedi.
Bursa Valiliği’nin koordinasyonu üstlendiği proje kapsamında Erzurum’dan Bursa’ya giden öğrenciler 3 gün boyunca şehrin önemli mekanlarını görme fırsatı bulacak.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Erzurum, Valisi, Azizoğlu, çocukları, Bursa'da, karşıladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı