301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Eylül 2014 - Cumartesi 19:14
 
Gazel " 354 Milyon TL Eğitim Yatırımı Gerçekleşti"
Gazel " 354 Milyon TL Eğitim Yatırımı Gerçekleşti"
Gündem Haberi
Gazel

Ak Parti Kütahya İl başkanı İshak Gazel yaptığı yazılı açıklama ile Eğtim - Öğretim gündemine değindi;

Gazel yazılı açıklamasında şunları söyledi;

"2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı 15 Eylül Pazartesi günü başlayacak ve okullarımız yeni bir heyecana, coşkuya öğretmenlerimizde öğrencilerine kavuşacaklar. Eğitim ve öğretim hayatı çocuklarımızı geleceğe hazırlamak, ülkeye yararlı bir fert olarak yetiştirmek açısından yaşamımızın önemli dönemlerindendir. Geleceğimizin teminatları olan çocuklarımız, gençlerimiz bu sayede uygar, kalkınmış Türkiye’nin en büyük destekçisi ve mimarları olacaklar.

Gençlerimizi ve çocuklarımızı eğiten, onları çok önemli bilgilerle donatan değerli öğretmenlerimiz de bunun bilinci ve anlayışı ile evlatlarımızı insanlığa ve vatana yararlı birer birey olarak yetiştirmek için yoğun bir emek sarf ettiklerini gururla görmekteyiz. Bu noktada yavrularımızı iyi bir şekilde geleceğe hazırlamak için sarf ettikleri çok değerli emek ve gayretleri için kendilerine sonsuz şükran ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Anne baba olarak bizler de sevgili yavrularımızı geleceğe hazırlarken okullarda almış oldukları eğitim ve bilgilerine ilave olarak kendileriyle yakından ilgilenip, takip altında bulundurmalıyız. Okul ile aile bağını güçlü tutarak öğretmen ve yöneticilerle sürekli irtibat halinde olmalıyız.

Kütahya da eğitim ve öğretime yönelik olarak Ak Parti Hükümetleri geleceğimizin teminatı olarak gördükleri bu alanda bakanlık olarak 12 yılda 354 milyon TL eğitim yatırımı gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam edilmektedir. Kütahya’da okul öncesi ve orta öğretimde 2002 yılında 320 olan okul sayısı 769’a çıkarılmıştır. Öğretmen sayımız 2002 yılında 1746 iken 2013 yılı verileri ile 2176’a ulaşmış, 2014 yılında da her kademe ve branşta artış sağlanarak istihdamgerçekleştirilmiştir. Geçmişte temininde büyük zorluklar yaşanan okul kitapları 2003 yılından itibaren öğrencilerimize ücretsiz olarak hiçbir sorun yaşanmadan teslim edilmektedir.

Yine Bakanlığımızın projesiyle eğitimde yenilikçi çözümleri hizmete sunarak okullarımız teknolojik donanıma kavuşmuşlarıdır. Bu anlamda Kütahya genelinde okullarımıza 9330 adet bilgisayar, 407 okulumuza ADSL bağlantısı, 256 sınıfımıza bilişim teknoloji sınıfı kurulumu gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Fatih Projesi kapsamında 832 okulumuza akıllı tahta ve 2013 yılı itibariyle 476 adet tablet bilgisayarı dağıtılmıştır. Bu teknolojik yenilenme ve yatırımlar hız kesmeden planlı bir şekilde devam etmektedir.

Görüldüğü gibi Ak Parti her alanda olduğu gibi en çok önem verdiği eğitim ve öğretim alanında da büyük yenilikleri, projeleri gerçekleştirmiş ve daha nice projeyi hayata geçirmeye devam etmektedir. Bizler Ak Parti iktidarları olarak her zaman “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışı ile sürdürdüğümüz kalkınma ve ilerleme hamlelerimizi eğitim alanında olduğu gibi her alanda da aksatmadan devam ettirerek “YENİ TÜRKİYE” yolunda sağlam, kararlı adımlar atmaya inançlı ve azimliyiz.

Bu vesile ile 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılının değerli öğretmenlerimize, sevgili öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyor, başarılı ve sağlıklı bir eğitim hayatı temenni ediyoruz. "

Kaynak: Editör: Tuna İşleyen
Etiketler: Gazel, , , ", 354, Milyon, TL, Eğitim, Yatırımı, Gerçekleşti",
Yorumlar
Haber Yazılımı