Haber Detayı
25 Eylül 2017 - Pazartesi 17:19 Bu haber 4788 kez okundu
 
Çevre Çocuk Tiyatrosu Erzurum’da
Çevre Çocuk Tiyatrosu, çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmaya devam ediyor.
ÇOCUK Haberi
Çevre Çocuk Tiyatrosu Erzurum’da

Çevre Çocuk Tiyatrosu Erzurum’da

ERZURUM (erzurummedya) - Çevre Çocuk Tiyatrosu, çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Tüm Erzurum halkının davetli olduğu oyun, 30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde saat 12.00 ve 14.00’te, Erzurum Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde ücretsiz sahnelenecek. Erzurumlu çocuklar ve aileleri, Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncularının sahnelediği “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı hayvan ve doğa sevgisi aşılayan oyun ile eğlenirken öğrenecek.
Bu kapsamdaki faaliyetlerine 2008 yılında başlayan, bugüne kadar 400’den fazla temsille 150 bini aşkın çocuğa ulaşan ve Türkiye’nin her köşesine gitmeyi hedefleyen Çevre Çocuk Tiyatrosu, bu kez Erzurumlu çocuklarla buluşuyor.
Oyun, çocuklara çevre bilinci aşılıyor
Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyunu 30 Eylül Cumartesi ve 1 Ekim Pazar günlerinde saat 12.00 ve 14.00’te olmak üzere ikişer temsille, Erzurum Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.
Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor
‘ La Fonten Orman Mahkemesi’nde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Çevre, Çocuk, Tiyatrosu, Erzurum’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı