Haber Detayı
09 Ağustos 2021 - Pazartesi 00:53 Bu haber 2042 kez okundu
 
Aşkale Belediyesi yeni hizmet binasının temelleri atıldı
Dr. Ahmet Yaptırmış, Ak Parti İlçe Başkanı Kerim Polat, MHP İlçe Başkanı Toksöz Kartal, Meclis üyeleri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.
BELEDİYELER Haberi
Aşkale Belediyesi yeni hizmet binasının temelleri atıldı

YENİ HİZMET BİNASI TEMELLERİ ATILDI
Aşkale'lilere daha kolay ve hızlı hizmet verebilmek adına tüm birimleri tek çatıda toplayan Aşkale Belediyesi yeni hizmet binasının temel atma töreni Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yaptırmış, Ak Parti İlçe Başkanı Kerim Polat, MHP İlçe Başkanı Toksöz Kartal, Meclis üyeleri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.


Aşkale Belediyesi, doğa dostu, alışılmışın dışında yepyeni bir belediye binası inşa ettiriyor. Farklı mimari özellikleri olacak binada vatandaş daha hızlı ve kolay hizmet alacak. Tüm birimleri tek çatıda toplayan Aşkale Belediyesi yeni hizmet binasının temeli, Katılımcılar ile birlikte sade bir törenle atıldı.


08 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilen temel atma töreni, Kurban kesimi ve Duaların edilmesi akabinde, Aşkale Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yaptırmış'ın konuşması ile başladı. Başkan Yaptırmış, Aşkale ilçesinin, coğrafi, siyasi ve sosyal önemini anlatarak başladığı konuşmasında, hizmet binası hakkında bilgiler verdi.


 “ Hizmet binamızın projesi için, Türk kültürünün önemli mimari çizgilerini taşıyan, geçmişten geleceğe miras bırakma adına bir anlayışla yola çıktık. Geleneksel Türk mimarisinin özelliklerini taşıyan binamız, Selçuklu- Osmanlı ve günümüz mimarisinin bir sentezi olacak” dedi.  Konuşmasının devamında “ göreve geldiğimizde; birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla milli ve manevi  adımlar attık. Çok şükür ki; hizmetlerimiz artık meyvelerini vermeye başladı. İlçemize ve insanlarımıza daha iyi ve yaşanılabilir bir ortam oluşturma gayreti içindeyiz ve bu şekilde devam edeceğiz"şeklinde konuştu.

Aşkale Belediye Başkanı Dr Ahmet Yaptırmış göreve geldiği günden itibaren yaptığı hizmetler konusunda  katılımcılara bilgi verirken, son olarak ta "yeni hizmet binası Aşkale'mize hayırlı, uğurlu olsun inşallah" dedi.

Kaynak: (emha) - erzurum medya haber ajansı Editör:
Etiketler: Aşkale, Belediyesi, yeni, hizmet, binasının, temelleri, atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı