Pazartesi, 26 Haziran 2017

ERZURUM erzurummedya)-Atatürk Üniversitesi Turizm Fakültesi Uygulama Oteli’nde tertiplenen kahvaltıda, Erzurum’da görev yapan yerel ve ulusal medya kuruluşları temsilcileriyle buluşan Rektör Çomaklı, yaptığı konuşmada birçok farklı konuda bilgiler verdi.

FETÖ/PDY mücadelesinden, fakültelerin fiziki yapılarına; bilimsel çalışmalardan, üniversitenin 3.Nesil Üniversite çalışmalarına kadar değişik konularda basına bilgi veren Rektör Çomaklı Yoncalık'ta bulunan Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi ile ilgili açıklamada bulundu.

Rektör Çomaklı; "Hem dağınıklığı ortadan kaldırmak, hem de artık iyice eskimiş olan binaların yerine modern ve daha kullanışlı binalar yapmak istiyoruz. Yoncalık'ta bulunan Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi'ni kampüs içerisine taşımak için çalışmalara başladık. Mevcut binaların yerini TOKİ ile değerlendirmek için görüşmeler yapıyoruz. En kısa zamanda sonuçlandırarak eğitim ve edebiyat fakültelerimizi aynı yerde toplayacağız" dedi.

Rektör Çomaklı, Üniversite'nin bazı fakültelerinin de bu çalışmalar kapsamında yıkılarak yenilerinin inşa edileceğini de sözlerine ekledi.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Palandöken Belediyesi
Aziziye Belediyesi