Cuma, 21 Temmuz 2017

Erzurum'da “Aile İçi Şiddetle Mücadele” Projesi Teknik Kurul Toplantısı

ERZURUM (erzurummedya) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü’nün yararlanıcısı olduğu ‘Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi’ kapsamında teknik kurul toplantısı yapıldı.
Palandöken kaymakamlığı toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Cemil İlbaş, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Şeyma Bingöl, Kadın Konuk Evi Müdürü Şükran Göktaş, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili İlbaş, Aile İçi Şiddet Mücadele Projesinin Erzurum için önemli olduğunu belirterek, projenin aralarında Erzurum’unda bulunduğu 26 ilde hayata geçtiğini hatırlattı.
Kadın hizmetleri konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını belirten İlbaş, kadına yönelik haksızlık, eşitsizlik ve adaletsizlikle mücadele kapsamında çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.
Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Şeyma Bingöl, ise Erzurum’da yapılan çalıştaylar sonucu oluşturulan eylem planın 20 Aralıkta Erzurum’da yapılacak toplantıyla onaylanacağını ifade etti.
Projenin 2017 yılında hayata geçeceğini belirten Bingöl, “ Proje kadına şiddet konusunda önemi eksikleri giderecek. Belediyelerin kadın danışma merkezi kurması yönünde çalışmalar yapılacak. Çok katmanlı ve çok boyutlu bir sorun olan kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılmasının ön koşullarından biri de ulusal düzeyde izlenen şiddetle mücadele politikalarının yerel düzeyde yerelin ihtiyaçları, öncelikleri ve kaynakları temelinde desteklenmesidir. Bu amaçla proje kapsamında 26 ilde, düzenlenen üçer günlük çalıştaylarda kadına yönelik şiddetin önlenmesi için ilgili tüm tarafların aktif katılımı ile il eylem planları oluşturulmuştur. Erzurum için hazırlanan İl eylem planı 20 Aralıkta Erzurum’da yapılan toplantıyla onaylanacaktır” dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi’nde görevli Sosyolog Gamze Münteha Aydın ise proje içeriği konusunda teknik kurula sunum yaptı.
Konuşmaların ardından kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri teknik kurul hakkındaki görev dağılımı konusunda bilgi paylaşımında bulundular.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile