Cuma, 21 Temmuz 2017

Alınan bilgiye göre, Uşak Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize  Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince yürütülen FETÖ/PDY operasyonu kapsamında  örgütün "üst düzey yöneticisi ve imamı" olduğu gerekçesiyle 7 aydır hakkında  yakalama kararı bulunan Ahmet Akdoğan (68) eşi Melahat Akdoğan (65) ileİzmir  Adnan Menderes Havalimanı'ndan yurt dışına kaçmak isterken gözaltına alındı.
 
Akdoğan ve eşi sorgulanmak üzere Uşak'a getirildi.
 
Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen çiftten Ahmet  Akdoğan tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilirken, eşi Melahat  Akdoğan serbest bırakıldı.
 
Nöbetçi mahkeme Ahmet Akdoğan'ı "terör örgütüne üye olmak", "terör  örgütünde yöneticilik yapmak", "zorla para toplamak ve örgüte maddi destek  sağlamak" gibi suçlardan tutukladı.
 
Akdoğan'ın FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile akraba olduğu, 1984  yılında Uşak'ta Nil İlim ve Hizmet Vakfını kurduğu, eğitim kurumlarında uzun  yıllar yöneticilik yaptığı, daha sonra Erzurum imamı olarak görevlendirildiği  belirtiliyor. Akdoğan'ın son görevinin örgüt içinde il imamlarının üzerinde bir  kademeye getirildiği iddia ediliyor.
 
Akdoğan'ın üzerinde 25 bin lira para ile bazı hakim ve savcıların  isimlerinin yer aldığı bir not defteri bulundu.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile