Salı, 27 Haziran 2017

ETÜ TÜBİTAK yarışmasına ev sahipliği yapıyor

ERZURUM (erzurummedya) - Her yıl düzenlenen “TÜBİTAK Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri yarışmasının bu yılki 48. programı ETÜ ev sahipliğinde gerçekleşiyor.
Ülkemizdeki genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen organizasyon, ETÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi fuaye alanı ve konferans salonunda 27 Mart 2017 tarihindeki açılış programıyla başladı.
Bölge Koordinatörlüğünü Erzurum Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Aydın’ın yaptığı yarışmanın açılış programına Erzurum Valisi Sayın Seyfettin Azizoğlu, ETÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bayram Şahin, Prof. Dr. Songül Duman, Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, TÜBİTAK Temsilcisi Harun Arslan ve çok sayıda davetli katıldı.
Erzurum ve bölgeden 170’i aşkın öğrenci ve 91 rehber öğretmenin 12 dalda 100 proje ile katıldığı yarışma programı 30 Mart 2017 Perşembe günü yapılacak olan ödül töreni ile sonlanacak.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Palandöken Belediyesi
Aziziye Belediyesi