Çarşamba, 26 Temmuz 2017

DADAŞ BULUŞU: DONDURUCU SOĞUKLARA ISITMALI KOLTUK

DADAŞ BULUŞU: DONDURUCU SOĞUKLARA ISITMALI KOLTUK

ERZURUM (erzurummedya) - Sibirya soğuklarının yaşandığı Erzurum'da dondurucu soğuklara karşı önlem alan Ebubekir Taşbaşı, geliştirdiği sistemle araç, ev ve iş yerindeki koltuklara ısıtma sistemi kurdu.

Erzurum'da etkili olan dondurucu soğuklar, vatandaşları ısınmak için farklı yöntemler bulmaya itiyor. Erzurum'da yaşayan Dadaş Ebubekir Taşbaşı, geliştirdiği sistemle araç, ev ve iş yerlerindeki koltuklara ısıtma sistemi kurdu.
Ofis, araç, ev koltuklarında ve halıların altında kullanılabilecek bir sistem olduğu söyleyen Taşbaşı, "Malum Erzurum soğuk bir memleket. Neredeyse Sibirya soğuklarını yaşıyoruz. Daha dün gece ve ondan önceki gece sıfırın altında 35-40 dereceleri gördük. Ben de bu soğuklardan esinlenerek geliştirmiş olduğum 'Koltuk Isıtma' sistemiyle vatandaşlarımıza faydalı olmak istedim. Bu sistemi ofislerde, evlerde ve araçlarda kullanabilecekler. Hatta sadece koltuklarda değil evlerde ve ofislerde halıların altında dahi kullanabilirler. Doğal gaz ve elektrik faturasına çok bir şey eklenmiyor. Neredeyse hiç elektrik yakmıyor. 75 liraya mal olan bu sistemin aylık elektrik faturasına yansıması 10 lira" dedi.

"ARTIK ISITICI KULLANMIYORUM"
Sistemi duyan ve iş yerindeki koltuğuna taktıran 15 yıllık esnaf Yasin Gezer, "Ben 15 yıllık esnafım. Böyle bir sistemin olduğunu duyduktan sonra taktırmak istedim. Taktırdıktan sonra faydasını ciddi manada gördüm. Hatta artık iş yerimde ısıtıcı kullanmıyorum. Elektrik faturamda da ciddi anlamda artış olmadı. Herkesin taktırmasını tavsiye ederim" diye konuştu.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile