Pazartesi, 26 Haziran 2017

2017 takvimi içerisinde yer alan Erzurum Kış Oyunları ve Samsun İşitme Engelliler Olimpiyatları tehlikeye girdi. İki organizasyonun da Türkiye'den alınma ihtimali belirdi.
Önümüzdeki ay Erzurum'da yapılması planlanan ve halen hazırlıkları yoğun bir şekilde süren Avrupa Genç Olimpik Kış Festivali'nin yapılmama tehlikesi ortaya çıktı.
KADER HAFTASI
Avrupa Olimpiyat Komitesi'nin (EOC) önümüzdeki hafta yapacağı toplantıda organizasyonun iptal edilmesi yönünde karar alınacağı da EOC yetkilileri tarafından doğrulandı. EOC Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Arat ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Uğur Erdener'in tüm çabalarına rağmen, EOC'nin Erzurum Kış Oyunları'nı iptal edeceği öğrenildi.
Yine Türkiye'nin ev sahipliğinde Temmuz ayında Samsun'da yapılması planlanan İşitme Engelliler Olimpiyatı (Deaflympics) da iptal edilme tehlikesi ile karşı karşıya.
Uzunca bir süredir hazıklıkları yapılan iki organizasyonla ilgili olumsuz kararların resmileşmesi, bugüne dek yapılan tüm çalışmaların boşa gitmesine neden olacak.
FANATİK

http://www.fanatik.com.tr/2017/01/05/turkiye-icin-kapidaki-tehlike-1270522

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Palandöken Belediyesi
Aziziye Belediyesi