Pazartesi, 26 Haziran 2017

Uluslararası Kafkasya-Orta Asya Dış Ticaret ve Lojistik Kongresi başladı

ERZURUM (erzurummedya) - Uluslararası Kafkasya-Orta Asya Dış Ticaret ve Lojistik Kongresi Atatürk Üniversitesi’nde gerçekleşti.

Nenehatun Kültür Merkezi’ndeki açılış törenin ardından başlayan kongreye Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği Başkanı Cavit Uğur, Kırgızistan Manas Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cusup Pirimbayev, Uluslararası Nakliyeciler Derneği İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener, Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Saygılıoğlu, Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rıfat Yıldız, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’ndan Ozan Gündüz panelist olarak katıldı.
Türkiye’nin lojistik merkezi olma iradesinde olduğu belirten Kongre Başkanı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fehim Bakırcı, “Endüstrileşme, üretim, kalite ve performansın yanı sıra, dış ticaret ve lojistikte küresel rekabet gücünün önemli unsurları arasında her geçen gün daha fazla yer almaya başlamıştır. Dış ticaretin can damarı lojistik alanında özellikle son yıllarda yaşanan gelişmeler, Türkiye’nin jeostratejik önemini, ekonomik ve siyasal konumunu güçlendirdiği gibi büyük bir ekonomik potansiyel oluşturmaktadır. Doğu-Batı, Kuzey-Güney jeostratejik taşıma koridorlarında bulunan Türkiye, bu özel coğrafi konumuyla dünya ticaretinin en önemli lojistik aktörlerinden birisi olabilme potansiyeline sahiptir. Yüzyıllar öncesinde, İpek yoluyla dünya ticaretini yürüten Anadolu coğrafyası,

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Palandöken Belediyesi
Aziziye Belediyesi