Pazartesi, 26 Haziran 2017

 

KIRGIZİSTAN SPOR BAKANI BAKİROV VE AZERBEYCAN MİLLETVEKİLİ PAŞAYEVA’DAN VALİ ALTIPARMAK’A ZİYARET

ERZURUM (İHA) - Kırgızistan Spor Bakanı Şeyşenkul Bakirov ve Azerbeycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’a ziyarette bulundu.

Güneş Vakfı’nın organize ettiği 4. Türk Şöleni programı için Erzurum’a gelen Kırgızistan Spor Bakanı Şeyşenkul Bakirov ve Azerbeycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ı Valilik makamında ziyaret ettiler.
Ziyarette Türkiye’nin ne kadar güçlü olması halinde diğer Türk Cumhuriyetlerinin de o kadar güçlü olacağını belirten Azerbeycan Milletvekili Ganire Paşayeva, “Türkiye Cumhuriyetinin tüm genç nesillerini birbirine sahiplenme duygusuyla yetiştirmemiz gerekiyor. Türkiye’nin gücü bizim de gücümüz. Bizim gücümüz de Türkiye’nin gücü.” diye konuştu.
Kırgızistan Spor Bakanı Şeyşenkul Bakirov’da Türkiye ile birlikte Kırgızistan’ın çok daha iyi olduğunu belirterek düzenlenecek ortak programlarla ilgili istişarede bulunduklarını kaydetti.
Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ta ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek görüş alışverişinde bulundu.
Ziyaretin ardından karşılıklı hediyeleşme gerçekleşti.
Kırgızistan Spor Bakanı Şeyşenkul Bakirov ile Azerbeycan Milletvekili Ganire Paşayeva’nın ziyaretine Kırgızistan Spor Genel Müdürü, Maceristan Okçuluk Kurultay Başkanı Andre Biro’da eşlik etti.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Palandöken Belediyesi
Aziziye Belediyesi