Pazartesi, 26 Haziran 2017

Uluslararası Üniversitelet Voleybol Turnuvası Devam Ediyor

 

ULUSLARARASI ÜNİVERSİTELER VOLEYBOL TURNUVALARI BAŞLADI

ERZURUM (erzurummedya) - Atatürk Üniversitesi 2016 Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen Uluslararası Üniversiteler Voleybol Turnuvaları açılış töreni, Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’nda düzenlendi.

Türkiye, Nahcivan, İran ve Gürcistan’daki üniversitelerin katıldıkları turnuvada ilk karşılaşma, Erzurum Teknik Üniversitesi ve İran Mohaghegh Ardabili Üniversitesi arasında gerçekleşti.
Törenin açılışında konuşan Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Takkac, Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak’ın şehir dışında olduğu için programa katılamadığını belirterek, bütün katılımcılara selam ve sevgilerini ilettiğini söyledi. Atatürk Üniversitesi 2016 Bahar Şenlikleri’nin tüm hızıyla devam ettiğini vurgulayan Takkac şöyle devam etti: “Atatürk Üniversitesi 2016 Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen bu turnuvaya, İran, Nahcivan, Gürcistan gibi ülkelerden sporcularımız katıldı. Katılımlarıyla üniversitemize şeref verdikleri için kendilerine ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu spor karşılaşmalarının barış, uluslararası dayanışma ve işbirliklerinin geliştirilmesi açısından önemli ölçüde fayda sağlayacağını düşünüyorum. Sporcularımıza ve misafirlerimize Atatürk Üniversitesi’nin güzel kampüsünde iyi vakit geçirmelerini ve memleketlerine döndüklerinde üniversitemizi güzel hatıralarla anmalarını diliyorum. Bizim sporcularımıza ve misafir sporculara başarılar dileyerek, kurulacak dostlukların hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Palandöken Belediyesi
Aziziye Belediyesi