Pazar, 23 Temmuz 2017

 ‘Şehirler ve Kültürler Yörelerimiz’ projesi

 

GÜNEY’İN ÇOCUKLARI KUZEY’LE BÜTÜNLEŞTİ

ERZURUM (erzurummedya) - Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, ‘Şehirler ve Kültürler Yörelerimiz’ projesi başladı. Bu kapsamda Gençlik Liderleri, Güney ilçelerinden aldıkları çocukları Erzurum’un Kuzey ilçeleri ile buluşturdu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gençlere yönelik projeleri tüm hızıyla sürerken, önemli bir sosyal sorumluluk da yerine getiriliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığınca 81 ilde uygulanan ‘Şehirler ve kültürler Yörelerimiz’ projesi Erzurum’da erken başladı. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri Müdürlüklerinin organize ettiği etkinlik kapsamında Gençlik Liderleri, Erzurum’un Karayazı, Karaçoban ve Tekman ilçelerinden öğrencileri alarak, Kuzey İlçelerini gezmelerini sağladı. Narman ve Oltu ilçelerini gezen Güney ilçelerinin çocukları, bu ilçelerde akranları ile tanışıp, oyun oynama ve kaynaşma şansı yakaladı. Narman’da meşhur Peribacalarını gezen ve hayranlıklarını gizleyemeyen çocuklar, Ethem Baba Türbesi’ni de ziyaret etme şansı buldu. Oltu’da da bir çok yeri gezen öğrenciler, tarihi Aslan Paşa Camisini de tanıma imkanı yakaladı. Kuzey ilçelerini gezme ve tanıma şansı buldukları için çok mutlu olan Tekman, Karayazı ve Karaçobanlı çocuklar, yetkililere teşekkür etti.
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil de, Gençlik Merkezleri Gençlik Liderleri aracılığı ile önemli ve anlamlı bir kültür gezisi düzenlemekten bir hayli mutlu olduklarını belirterek, “Güney ilçelerimizdeki dar gelirli çocukların, Narman ve Oltu’yu tanımalarını sağladığımız için çok sevinçliyiz. Bu güzel gezi programından dolayı emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile