Pazar, 23 Temmuz 2017

Yönetenler gelir, günü dolunca gider. Hayatın akışı böyledir. Böylede olacaktır.
Şehrimizi de ilgilendiren son valiler kararnamesinde Sayın Dr. Ahmet Altıparmak da vardı. 2013 Temmuzunda Erzurum'a gelmiş ve yaklaşık üç yıldır Erzurum Valisi olarak çalışmıştı.
1 Haziran 2016 tarihi itibarıyla artık Denizli valiliğine atanmış oldu. Hayırlı olsun. Yolun açık olsun sayın valim.
Aslında şehrimize gelen valilerimizle resmi ziyaretlerde tanışırdık. Ancak Dr. Ahmet Altıparmak Beyle böyle olmadı.
13 Temmuz 2013 tarihinde bir Cumartesi günü saat 15'te Tabyalarda yolumuz kesişti. Valilikten arandığımda evimizi boyatmaktaydım. Ancak Vali Beyin Tabyalarda beklediği haberi gelince bilgilendirmek amacıyla arabaya atladığım gibi Tabyalara gitmiştim.
Yağmurlu bir günde Sayın valimizi, hanımefendi ve kızlarıyla birlikte sivil olarak sıradan bir vatandaş olarak beni beklerken bulmuştum.
O gün valimiz eşi ve çocuklarını tabyalarda gezdirdim. Azizye ve Mecidiye tabyalarını anlatmıştım. Aziziye üç adlı tabyanın içinde kültür sanat etkinliklerinin yapılacağını ifade etmiş o sıralarda bulduğum bugün hala yolu ve peyzajı yapılmayan asker mezarlarına götürmüş valimizi bilgilendirmiştim. Valimiz ve eşi hanım efendinin gözlerinden gelen yaşları orada görmüştüm.
Evet valimizde benimle aynı duyguları taşıdığına şahit olmuş şehre dönüşte Ahi Toman babanın yıkık mezarına götürmüştüm. Çünkü Sayın valimiz Kırşehirliydi. Kendi ifadesiyle Ahi idi. Eh bana da Erzurum da Ahiliğin tarihini anlatmak kalmıştı.
Aynı gün sayın valimiz tivit atarak " tabyalarda Ermeni ve Rus zulmünü öğrenmek istiyorsanız Abdurrahman Zeynal hocayı dinlemelisiniz" tivitini atmıştı.
İlerleyen günler o günkü bilgilendirmem meyvesini vermiş ve Aziziye 3 adlı tabyada Şehit ailelerine iftar yemeği verilmiş, günün konuşmasını da sayın valimizin direktifleri doğrultusunda ben yapmıştım.
İlerleyen günlerde özellikle 9 Kasım Tabyalar yürüyüşünün komite toplantısı olmuş işte 13 Temmuzdaki bilgilendirmem hayata geçirilmiş ve yürüyüş başarılı bir şekilde gerçekleşmişti. Böylece Sayın valimizde Erzurum'da iz bırakan valiler arasında yer almıştı.
Sonrasında ne oldu bilmiyorum ama valimizle bir araya gelemedik. Sadece Kardelen TV de bir program yapıp şehirle ilgili görüşlerini kamu oyuna duyurmuştuk.
Devam eden yıllar sayın valimi basın yoluyla takip etmiş yaptıkları işlerden haberdar olmaya devam etmiştim.
Sayın valimiz içimizden biriydi. Ona alışmıştık. Güler yüzüyle topluma örnek olmaya çabalaması ayrı bir özelliğiydi.
Sayın valim gideceğiniz Denizli valiliğinizde üstün başarılar dilemekteyim.
Yolun açık olsun.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile