Yazı Detayı
16 Şubat 2019 - Cumartesi 00:21 Bu yazı 1796 kez okundu
 
Özdilek Hoca neye zemin hazırlıyor, Erzurum yeni mi soğudu?
Ahmet RIFAT
erzurummedya@hotmail.com
 
 

Büyükşehir Belediye Erzurumspor adına bazı isimler tuhaf açıklamalar yapıyor. Süregelen hay, hengâm arasında kamuoyunun dikkatinden kaçıyor.

Cuma günü yapılan erzurummedya çağrılmadığı için birinci ağızdan dinleyemediğimiz haber notları arasındaki bilgiye göre Teknik Direktör Mehmet Özdilek evimizde oynadığımız maçların sebebi olarak soğuk havaları göstermiş.

Hadi bakalım! Buyrun…

Tam 8 yıldır BAL’dan bu yana maçlarını yayınladığımız bu takım, BAL’dan 3.Lig’e, oradan 2.Lig’e, 1.Lig’e ve son olarak da Süper Lig’e yükselirken Erzurum’da havalar sıcak mıydı?

Hadi biraz geriye gidelim… Erzurumspor olarak 3 sezon kalınan dönemde Erzurum sıcak mıydı? Hem de Mehmet Sekmen gibi bir futbol aşığı, kulübü sırtında taşıyan bir isim bile yoktu. O takım niye düştü biliyor musun Hoca?

Soğuktan değil emin ol…

Bu takımı yıllarca; “bizim takımımız değil Belediyenin takımı” diyerek dışlayıp görmezden gelenler şimdi senin etrafında, onlar bilir nasıl düştüğünü, sor anlatsınlar.

Hadi senin dediğin gibi bakalım; soğuk etkiliyor diyelim; Konya ve Rize’ye karşı çatır çatır puanları verirken onların yarı alanları tropikal bölgede miydi?

Rusya’da, Norveç’de hatta Sibirya’da bile futbol oynanıyor hoca.

Bırak sen soğuğu sıcağı.

Hesap ortada; ilk yarı da oynanan ilk 4 maçta 1 puan, senin döneminde 2 puan.

Böyle bakarsan demek ki yüzde yüz başarılısın…

Sivas’a verilecek puan ve puanların sebebi de soğuk olacak ve takım zaten düşmüş olacak. O Sivasspor’ki neredeyse Erzurum ile aynı iklimi paylaşan Sivas’ı yıllardır başarıyla temsil ediyor. Ben daha bir kere o takımı çalıştıran hocaların “Soğuk hava oyunumuza etki ediyor” dediğini duymadım.

Pazar günü kaybedilecek puanlara karşı alınmış bir tedbir mi bu cümleler?

Erzurum’da soğuk hava senin de oyununa etki etmiş olacak o zaman. Sen de , “Erzurum’da başarısız oldu!” söylentilerinin önüne geçmiş olacaksın.

Golcülerin, kanat oyuncuların, defansın ile dört dörtlük bir takım kurdu Mehmet Sekmen sana. Pazar günü aslanlar gibi oynat ve maçı al.

Biz de senin başarını yazalım.

Bırak sen soğuğu sıcağı.

 

 
Etiketler: Özdilek, Hoca, neye, zemin, hazırlıyor,, Erzurum, yeni, mi, soğudu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı