Yazı Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 20:36 Bu yazı 763 kez okundu
 
“ MÜJDE MÜJDE BİZİM AVRAT” BEN MİLLETE VEKİL OLDUM
Hasan H.TOKUŞ
hasanhuseyintokusæ@gmail.com
 
 

“ MÜJDE MÜJDE BİZİM AVRAT” BEN MİLLETE VEKİL OLDUM

 

Oda eskiden bizim gibiydi; hani yemeli-içmeli, pazardan alışveriş yapan, kahvehanelerde çay, kahve için… yani senin benim gibi bir fani idi…Ta ki süslemeli, iteklemeli vekil olana kadar.

Seçilmişti; yalan yok içi içine sığmıyor, seçildiğine, daha doğrusu hangi üstün vasfına göre seçildiğine kendi bile inanamıyordu. İçinde inkılâplar oluyordu. Damarlarında kanı Çılgınlar gibi köpüre köpüre akıyordu. Alyuvarları, akyuvarları damarlarında ayrı ayrı mitingler düzenleyip hepsi tek bir ağızdan, “ en büyük vekil bizim vekil! “ bazen de, “ bu millet seninle gurur duyuyor..!”  yada “ Bu iş senin asil kanında var adamııım!”gibi tezahüratlarla  bütün iç organlarını inletiyorlardı.

Vücudunda ne kadar atar, toplar, hoplar, ince, kalın ve kılcal damarlar varsa bütün kanı toplayıp daha önce pek hmediği, yerini dahi sezmediği EGO’suna pompalamaya, olabildiğince şişirmeye başlamıştı bile. Heyecandan ayakları titreye titreye Meclis kapısına varmıştı. Rahmetli SERDENGEÇTİ’nin meclisin o zamanlar döner kapısından geçerken, “ Ya hu tevekkelli değil döneklik meclisin kapısında başlıyormuş “ dediği kapıdan girmişti.

Ceylan derisi koltuklar mabadına değer değmez oluşum tamamlanmış, kişiliği puma dönemini atlatmış, sizin, bizim gibi olan kozasını kırmış ve artık en akıllı, hatta dahi, en karizmatik ve ülkeyi kurtaracak en böyyük bir adam olmuştu. Etrafına anında yığılan yalaka ve asalakların üfürmesiyle rengarenk kanatları da oluşmuş artık uçmaya hazır olmuştu.

 İç organlarındaki bu değişim ve dönüşüm meclis yemek hanesinde üç kuruşa yediği kalorisi yüksek yemeklerin etkisiyle kemale ermiş, eskide nispeten nasırlı olan elleri ve gün karası yağız çehresi halktan uzaklaştıkça ağarmış en nihayet pamuk gibi beyaz tül gibi zarif olmuştu.

Telefon numarası değişmiş, eş-dostla irtibat çoktan kesilmişti. Hasbelkader seçim bölgesine gelse hemen saati dolmadan Ankara burnunda tütmeye başlar ve nihayet herkese, her talebe evet anlamında başını emme-basma tulumba gibi bir aşağı bir yukarı sallamaktan bitap bir şekilde uçağa atlayıp yeni kozası meclise dönüyordu.

Vaatler mi? Unutulup gidecekti, nasıl olsa yalan söylemenin vekilcesini öğrenmiş bu teknikler milleti uyutmaya devam edecekti…

 
Etiketler: “, MÜJDE, MÜJDE, BİZİM, AVRAT”, BEN, MİLLETE, VEKİL, OLDUM,
Yorumlar
Haber Yazılımı