Yazı Detayı
13 Mart 2018 - Salı 00:28 Bu yazı 1444 kez okundu
 
Kurşunî Yazılar
Abdulnasır KIMIŞOĞLU
abdlnsr.kmsgl@gmail.com
 
 

Üstad Nuri PAKDİL ne güzel söylemiş: "Hiç kuşkusuz yazmak: Aynı zamanda bir hücum komutudur da." Bu söz beynimde yıldırımların şakırdamasına yetti. Çünkü yazı günümüzün en etkili silahıdır. Ve yine yazı, bugün kurşunların yerini almıştır. Bu yüzden fikir ve kalem meydanlarda taarruz etmektedir.

Bizlere kurşun gibi kalemler bomba etkisi oluşturacak gibi yazılar lazımdır. Çünkü yazının ve kalemin taarruzu, fikirlerin masa başında galip gelmesi içindir.

Kurşuni yazılar, her türlü şaşkın, sapkın, bezgin; sisli, isli, kirli, paslı... Gibilerinin var olan bütün yalan ve şarlatanlıklarını gün güzüne çıkarabilecek yazılardır. Çünkü bu kişilerle söz düellosuna girişmek çamura bulaşmak gibidir. İnsanı kirletirler. Etraf ve eşraf bu tür insanların ne tür gaflet-dalalet-ihanet içerisinde olduklarını bu kurşuni yazılarla bilsin ve görsün bu kâfidir.

Din şarlatanlarının ve yobazlarının, şeriat bilmeden tasavvuf yoluna giren "ham ve kaba softaların", özellikle de mabet artistlerinin değerlerimizi kullanarak nasıl da rezil rüsva olduklarını kendilerine ve ahaliye anlatacak kurşuni yazılar kaleme almak lazım.

"Makam gelip geçici ama hizmet bâkidir" şuurunda olmayıp da makam ve mevkiyi: Çıkarlarına kullanan, menfaatlerine harçayan, mazlum ve mağdurun hakkını gasp eden ve aynı zamanda makam koltuklarına pisleyenlerin nasıl da zelil duruma düştüklerini ibreti âleme kayda geçirecek kurşuni yazılar yazmak lazımdır.

"Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın" diyen üstad Mehmed ÂKİF'in İstiklal Marşı mısrasında bize ipucu verdiği hayasızca akınları ve bunlara köle olanları, kendisini kültür emperyalizmine parselleyen hainleri, içerimizdeki mukaddesat düşmanlarını, yabancılar tarafından değerlerimizin tasviyeciliği için düzmece masallara kananları, bu hayasız akınlarla sürüklenip gidenleri ve daha nicesinin foyasını ortaya çıkarıp bu gibilerini idama götürecek kurşuni yazıları tanık masasına oturtmak lazımdır.

Usûl nedir bilmez amigo tayfasını, ilim irfandan bihaber fikir kabadayılığı yapanları, az üzerine gidince beyni kabız dili ishal olanları, konuştuğunu zannedip de terörist kelimelerden başka birşey söyleyemeyen teneke fikirlileri... Layık oldukları esfeli safilin meydanında hapsetme adına kurşuni yazılarla tedbir almak lazımdır.

Sisli, kirli, bulanık ve dağınık odaklarla iş tutan şaşkınları, jelatinli sözlerle serkeşlik yapan sapkınları ve nisa, kasa ve masa tapkınlarını cemiyetimizin sağlığı için kurşuni yazılarla etkisiz ve tepkisiz hale getirmek lazımdır.

Allahsız müslümanları, dost görünümlü düşmanları, kuzu postuna bürünen münafıkları ve yalan dolanla yükseltilenleri kendilerine "belhum edal" olduklarını izah edecek namlusu dolu kurşuni yazılar lazımdır.

Orman kanunlarını ahlaki müeyyide zanneden sevgisiz, sevdasız ve merhametsiz güruhun ne tür bir gidişatta olduğunu htirecek kurşuni yazılar lazımdır.

Netice itibariyle Müslümanın dinini, değerini, mukaddesatını, sevdasını ve mefkûresini alaya alıp da şaka zanneden her kim varsa, her birini şakağının tam ortasından nişanlayıp ve her kim bu tür düşüncede ise her birini kurşun gibi yazılarla susturmak ve sindirmek eli kalem tutan her KALEM ERBABININ görevi, ödevi ve hizmetidir.

Bu bir elzemdir. Bu da böyle biline...

 
Etiketler: Kurşunî, Yazılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı