Yazı Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 02:20 Bu yazı 4277 kez okundu
 
Kültüre Adanmış Bir Ömür ve Onu Unutmayan Başkan
Zekayi İslam
ii.25@outlook.com
 
 

Kültüre ve sanata adanmış bir ömür ve onu hatırlayıp hatırlatan bir belediye başkanı. Yaşamının 50 yılını Türk diline ve Türk dünyasına vakfeden, attığı her adımda Türk beldeleri için hala bir umut olduğunu bizlere hatırlatan Türkiye Yazarlar Birliği’nin kurucusu ve onursal başkanı Sayın D. Mehmet Doğan anlamlı bir gün için Erzurum’daydı.

Belediyeler, sadece yol yapan, alt yapı çalışmaları yapan, asfalt döken kurumlar olarak algılanmamalı. Zira betona yapılan yatırım elbet bir gün yıkılır gider. Ancak kültüre, sanata ve edebiyata dolayısıyla insana yapılan yatırım her zaman kalıcı olur. Bu bağlamda bu alanlarda hizmet veren ter döken isimlerinde hatırlanması, yaptıklarının boşa gitmediğinin gösterilmesi de belediyeler ve bütün kurumlar için bir vazifedir. Bunun en güzel örneğini sergileyen Sayın Mehmet Sekmene teşekkür bir borç bilinmeli ve diğer belediye yetkilileri bu gibi çalışmaları kendilerine örnek kabul etmelidir.

 Geldiği günden bu yana kültür ve sanat alanında çalışmalara hız kesmeden devam eden EBB Başkanı Sayın Mehmet Sekmen, bu alanda yapılan çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Şehrin her köşesine belediye tarafından kütüphaneler, esmek kursları, bilgi evleri ve sanat atölyeleri yapılıyor. Sayın Sekmen ve ekibi büyük bir kadirşinaslık örneği göstererek, bugün açılışı yapılarak Erzurum’a kazandırılan Şehir Kütüphanesine Sayın Mehmet Doğanın adını verdi. Terminal caddesinde bulunan  “D. MEHMET DOĞAN ESMEK ve ŞEHİR KÜPHANESİ” Erzurumlulara hizmet için hazır halde.

Mehmet Doğan, Türkiye’nin yetiştirdiği önemli bir mütefekkirdir. Kendisini bir Erzurumlu olarak htiğini sıkça dile getirip, bu şehri hiçbir zaman unutmamıştır. Bu şehri unutmayıp, bu şehirle gönül bağı kuran bir düşünürü hatırlayıp adını yaşatmak için yapılan bu çalışma takdire şayandır.

Ben buradan Sayın Mehmet Sekmene ve ekibine tüm kalbimle teşekkür ediyorum.  Kıymetli hocamız Mehmet Doğan’ı da bu şehir hiçbir zaman unutmayacak ve her zaman kalbinde yaşatacaktır.

 
Etiketler: Kültüre, Adanmış, Bir, Ömür, ve, Onu, Unutmayan, Başkan,
Yorumlar
Haber Yazılımı