Yazı Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 21:47 Bu yazı 1580 kez okundu
 
Kudüs artık dayanamıyor ayrılığa...
Zekayi İslam
ii.25@outlook.com
 
 

“Mescid-i Aksayı gördüm düşümde

Götür Müslümana selam diyordu.

Dayanamıyorum bu ayrılığa

Kucaklasın beni İslam diyordu.”

 

Ne güzel söylemiş M.Akif  İnan.

Ne güzel anlatmış aslında meseleyi. Aksa dayanamıyor artık ayrılığa, Aksa dayanamıyor bu hasrete, Aksa ümmeti bekliyor. Müslüman buruk, Müslüman kederli, Müslüman bezmiş kan ağlıyor için için, Kudüs için ant için, canınızdan vazgeçin ve ab-ı hayat suyundan bir nebzede siz için.

Asırlardır Müslümanların korumak için canlarını kanlarını verdikleri başkentimiz Kudüs, Efendimizin ilk, ümmetinin ise son kıblesi Mescid-i Aksa İngilizlerin açtığı belayla yüz yıldır Siyonist tehlikesi altında bulunuyor. Fiili olarak başlattıkları Kudüs işgalini bugün resmi olarak kabul ettirmeye çalışıyorlar. Sarı kafalı Sam’ın iki lafıyla İslam âleminin Başkentinden vazgeçmeyeceğini bilmiyorlar mı?

Orasını bilemem ama tuzak kuranların en büyüğünden haberdar olmadıklarına eminim. ABD almış yanına Suudları, Müslümanlara İslam ilini teslim edin diyor. Peki, soruyorum sana ey ABD İsrail diye bir devlet var mı ki, Kudüs ona başkentlik etsin?

Siz kim oluyorsunuz da yüz yıl evvel hileyle hurdayla girdiğiniz bu topraklarda, yüz yıl sonra hak iddia ediyorsunuz. Evet, İslam âlemi uykuda, üzerinden ölü toprağını atmış değil. Ancak şunu asla unutmayın ki sabrımız taştı, dayanacak gücümüz kalmadı Diriliş günü yaklaşıyor. O günden sakının ki zalimler için aman olmayacak. Alçak ve lanetli oyunlarla girdiğiniz Filistin topraklarından Mescid-i Aksanın gölgesinde son nefesini vermeye hazır Müslümanlar tarafından çıkartılacaksınız.

Sabrı taşmakta olan İslam âlemi HZ. Ömer’den kalan mirası olan Mescid-i Aksa’yı yeryüzünün lanetli halklarına bırakma niyetinde değildir. Tarihleri bir karartıdan ibaret olan bu topluluk o temiz toprakları hiçbir zaman hak etmedi ve o topraklarda Müslümanlardan başkasını kabul etmedi etmeyecek. Müslüman kanını dökerek aldığı toprakları, kanının son damlasına kadar mücadele etmeden teslim etmez. Bizlerde gerekirse ve yüce Mevla izin fırsat verirse Mescid-i Aksanın tek taşı için kanımızı seve seve vermeye hazırız. Ama öyle ama böyle Kudüs İslam’ındır ve ebediyen öyle kalacaktır.

Kudüs Müslümanların şerefidir, haysiyetidir, geçmişidir ve geleceğidir.  Geçmişini hiçbir zaman unutmayan bizler geleceğimizden de vazgeçmeyeceğiz. Şerefimize haysiyetimize zarar veren tutumlar ve durumlar içerisinde bulunmayacağız. Hak yoldan sapmadığımız sürece Allah’ta bizlerle beraber olacaktır ve onun gücünün üstünde bir güç yoktur. 

Buna iman etmiş Müslümanlarda İslam’ın son kalesi düşene, son sancağı inene, son neferi şehit olana dek haklı mücadelesine devam edecektir..

 
Etiketler: Kudüs, artık, dayanamıyor, ayrılığa...,
Yorumlar
Haber Yazılımı